Kolejna sensacja na mundialu. Portugalia odpadła z piłkarskich mistrzostw świata, przegrywając ćwierćfinał z Marokiem 0:1

Maroko stało się pierwszą w historii drużyną z Afryki w półfinale piłkarskich mistrzostw świata. Gola dla Maroka w 42 minucie strzelił ( głową) Youssef En-Nesyri. Licznie zgromadzeni na trybunach kibice marokańscy oszaleli z radości.

W 93. minucie Marokańczycy zaczęli grać w 10. Walid Cheddira zszedł z boiska, ukarany czerwoną kartką.

W drugiej połowie meczu, w 65. minucie, z boiska zszedł strzelec bramki Youssef En-Nesyri. W 57. minucie z boiska zniesiony został na noszach kapitan Marokańczyków Romain Saiss. Na jego miejsce wszedł Achraf Dari.

Dopiero w 51. minucie meczu, trener wpuścił na murawę Cristiano Ronaldo.

Reprezentacja Maroka to największa sensacja mistrzostw świata w Katarze. Drużyna z północnej Afryki wyszła z grupy z pierwszego miejsca, zostawiając w tyle Chorwację, Belgię i Kanadę. W 1/8 finału Marokańczycy ograli też mocną Hiszpanię, po serii rzutów karnych.

Portugalia też świetnie sobie radziła do tej pory na MŚ. W ostatnim meczu, w ramach rywalizacji w 1/8 finału, rozgromiła Szwajcarię 6:1. Selekcjoner Fernando Santos zaskoczył, bo gwiazdor reprezentacji Cristiano Ronaldo siedział na ławce rezerwowych, a na boisko został wpuszczony dopiero w ostatnich minutach meczu.

Dzisiaj trener po raz kolejny posadził Ronaldo na ławce rezerwowych. Zobacz skład drużyny.

Skład Portugalii: Diogo Costa; Dalot, Rúben Dias, Pepe, Guerreiro; Ruben Neves, Otávio; Bernardo Silva, Bruno Fernandes, João Félix i Gonçalo Ramos.

A na jakich zawodników postawił trener Maroka - Walid Regragui?