Stephanie Frappart będzie sędzią głównym czwartkowego meczu Niemcy - Kostaryka. 38-latka będzie pierwszą kobietą w historii, która poprowadzi mecz piłkarskich mistrzostw świata.

Stephanie Frappart będzie pierwszą kobietą, która będzie sędziować na mistrzostwach świata mężczyzn. Francuzka została wytypowana przez FIFA do poprowadzenia czwartkowego meczu Niemcy - Kostaryka.

Frappart była już arbitrem technicznym podczas meczu Polska - Meksyk. Teraz jednak presja będzie dużo większa - będzie bowiem arbitrem głównym.

Co ciekawe - asystentkami Frappart będą również kobiety - Brazylijka Neuza Back i Meksykanka Karen Diaz Medina.

Frappart nie jest postacią anonimową w męskiej piłce. W 2020 roku została pierwszą kobietą, która sędziowała mecz Ligi Mistrzów mężczyzn. W 2019 roku była rozjemcą w finale Superpucharu Europy UEFA.

Była też arbitrem głównym podczas spotkań Ligue 1 (francuska ekstraklasa).

Przed rozpoczęciem mundialu w wywiadzie dla BBC mówiła, że jest świadoma, jakie wyzwanie przed nią stoi. Zapytana, czy kiedykolwiek spotkała się z komentarzami zawodników, menedżerów lub fanów z powodu bycia kobietą, Frappart powiedziała: "Odkąd zaczęłam, zawsze wspierały mnie drużyny, kluby i zawodnicy. Zawsze byłam mile widziana na stadionie".

Myślę, że teraz też będę mile widziana - podkreślała w rozmowie z BBC Sport.

Obok Frappart w gronie kobiet, które poprowadzą mecze na mundialu w Katarze, są Salima Mukansanga z Rwandy i Yoshimi Yamashita z Japonii.

Początek meczu Niemcy - Kostaryka - w czwartek o godz. 20. Niemcy zajmują w grupie E ostatnie miejsce. Mają na swoim koncie zaledwie 1 punkt. Kostaryka z 3 "oczkami" jest na 3 pozycji.

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronie RMF24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku i Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF!

Codziennie po godzinie 20:00 zapraszamy także na specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na stronie głównej RMF24.pl i w mediach społecznościowych.