Czesław Michniewicz odniósł sukces z reprezentacją Polski, awansując do 1/8 finału mundialu. Jak się okazuje, oznacza to automatyczne przedłużenie umowy z selekcjonerem. Do klauzuli w kontrakcie szkoleniowca dotarł serwis weszlo.com.

Mimo fatalnego występu i porażki 0:2 z Argentyną, Biało-Czerwoni po raz pierwszy od 36 lat wyszli z grupy na mundialu. W niedzielę o godzinie 16 zagrają o ćwierćfinał z broniącą tytułu Francją.

Cztery punkty wywalczone z Meksykiem i Arabią Saudyjską wystarczyły do awansu. Reprezentacja Polski gra dalej, ale za swoje występy nie zbiera pochlebnych recenzji. Krytykowani są piłkarze i Michniewicz.

Sam selekcjoner tuż przed mundialem przestrzegał, że Biało-Czerwoni nie jadą na mundial popisywać się piękną grą. Jego taktyka przyniosła efekt w postaci awansu do drugiej rundy.

Co dalej z selekcjonerem?

Wszystko wskazuje, że Czesław Michniewicz może być spokojny o swoją posadę także po katarskim mundialu. Jak podaje weszlo.com, awans do 1/8 finału oznacza przedłużenie kontraktu z selekcjonerem co najmniej do zakończenia eliminacji Euro 2024.

Według informacji portalu, w kontrakcie selekcjonera jest specjalna klauzula, która weszła w życie po wyjściu z grupy na mundialu. 

Michniewicz jest selekcjonerem reprezentacji Polski od stycznia 2022 roku, gdy w trybie awaryjnym zastąpił Portugalczyka Paulo Sousę, który zrezygnował z pracy. Reprezentacja Polski pod wodzą Michniewicza wygrała baraż ze Szwecją, który dał jej przepustki na mundial, a także utrzymała się w najwyższej dywizji Ligi Narodów.

Mundial z RMF24

Wszystko o mundialu na stronach rmf24.pl, a także w naszych mediach społecznościowych - na TwitterzeFacebooku Instagramie. Wpiszcie koniecznie #MundialRMF.

Codziennie po godzinie 20 zapraszamy także na nasz specjalny program "Stały fragment gry" z relacjami naszych wysłanników do Kataru. Transmisja na żywo na Stronie Głównej RMF24 i społecznościówkach.