Matura 2019. Język angielski na poziomie podstawowym - to z tym przedmiotem w środę na maturze mierzyli się abiturienci. Egzamin składał się z trzech części i trwał 120 minut. Poniżej publikujemy arkusz CKE z angielskiego - poziom podstawowy wraz z pierwszymi proponowanymi rozwiązaniami przygotowanymi przez ekspertów portalu Interia.pl.

Arkusz egzaminacyjny z języka angielskiego na poziomie podstawowym składał się z zadań zamkniętych oraz jednego zadania otwartego rozszerzonej odpowiedzi. Zadania sprawdzały wiadomości oraz umiejętności w czterech obszarach: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych i tworzenia wypowiedzi pisemnej. Za rozwiązanie wszystkich zadań zdający mógł otrzymać 50 punktów.

Język angielski od lat jest najpopularniejszym językiem obcym na maturze. W tym roku na poziomie podstawowym zdawało go 93 proc. wszystkich maturzystów. 

Matura 2019: Angielski podstawowy - arkusz CKE i rozwiązania

Publikujemy arkusz maturalny z języka angielskiego (poziom podstawowy) wraz z proponowanymi rozwiązaniami oraz transkrypcję nagrań (rozumienie ze słuchu). 

ARKUSZ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM

TRANSKRYPCJA NAGRAŃ
Po godzinie 19 opublikujemy propozycji odpowiedzi z j.angielskiego na poziomie rozszerzonym.


***

Zobacz arkusze CKE i proponowane odpowiedzi matury 2019:

Matura 2019. Język polski, poziom podstawowy [ARKUSZE i ODPOWIEDZI] 

Matura 2019. Język polski, poziom rozszerzony [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

ARKUSZ Z MATURY Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM (NOWA MATURA) ZOBACZ <<<< TUTAJ >>>>

ARKUSZ Z MATURY Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWY (STARA MATURA) ZOBACZ <<<< TUTAJ >>>>

MATEMATYKA. POZIOM PODSTAWOWY - TUTAJ ZNAJDZIECIE PROPOZYCJE ROZWIĄZAŃ