Matura 2022

Matura – to egzamin państwowy, przeprowadzany jest przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Zastępuje egzaminy wstępne na uczelnie wyższe.

Egzamin zdaje się z przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki (od 2010 roku), języka mniejszości narodowej (tylko dla uczniów szkół lub oddziałów z nauczaniem tego języka) i wybranego języka obcego nowożytnego, a także dodatkowych przedmiotów (maksymalnie sześć). Wszystkie egzaminy przeprowadzane są w formie pisemnej, a język polski, języki mniejszości narodowych oraz języki obce nowożytne dodatkowo ustnie.

Egzaminy maturalne w 2020 roku były zaplanowane na 4 maja i miały trwać do 21 maja. Jednak w związku z pandemią koronawirusa - daty, a także zakres egzaminów zostały zmienione. W tym roku matury będą tylko pisemne. Zaczną się 8 czerwca.

Na RMF 24 co roku publikujemy zarówno arkusze egzaminacyjne, jak i propozycje rozwiązań. W raporcie znajdziecie także przykładowe zdania przygotowujące do matury oraz arkusze i odpowiedzi z egzaminów maturalnych z poprzednich lat.
Radio Muzyka Fakty