Abiturienci zmierzyli się dziś z językiem polskim na poziomie rozszerzonym. O 14.00 rozpoczął się egzamin z biologii. Na naszych stronach tradycyjnie już opublikujemy arkusze zadań oraz propozycje odpowiedzi, które opracują dla Was eksperci Interii.

Egzamin z rozszerzonego j. polskiego rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał trzy godziny. Jak relacjonowali wychodzący z sal egzaminacyjnych licealiści, wśród tematów na poziomie rozszerzonym w liceum pojawił się esej Umberto Eco oraz analiza wiersza. W technikum temat dotyczył "Mistrza i Małgorzaty" Bułhakowa oraz wiersza Zbigniewa Herberta "Wilk i owieczka".

O 14:00 maturzyści przystąpili do zmagań z biologii.

Wczoraj maturzyści zaliczyli pierwsze starcie z egzaminem z języka obcego - przynajmniej ci, którzy wybrali język angielski. Rano odbył się egzamin na poziomie podstawowym, zaś po południu na poziomie rozszerzonym. Opublikowaliśmy arkusze dla poziomu rozszerzonego i propozycje odpowiedzi, opracowane przez ekspertów portalu Interia.pl!

Matura 2015: Arkusz z języka angielskiego - poziom rozszerzony [liceum]

Matura 2015: Arkusz z języka angielskiego - poziom rozszerzony [technikum, część 1]

Matura 2015: Arkusz z języka angielskiego - poziom rozszerzony [technikum, część 2]

Matura 2015: Arkusze i propozycje odpowiedzi z języka angielskiego, poziom podstawowy [liceum i technikum]

Z kolei we wtorek ponad 300 tysięcy maturzystów zmierzyło się z królową nauk, a dokładniej: obowiązkowym na poziomie podstawowym egzaminem z matematyki. 

Matura 2015: Zobacz arkusz zadań z matematyki [liceum]

Matura 2015: Zobacz propozycje rozwiązań zadań z matematyki [liceum]

Matura 2015: Zobacz arkusz zadań z matematyki [technikum]

Matura 2015: Zobacz propozycje rozwiązań zadań z matematyki [technikum]

Maturalny maraton rozpoczął się w poniedziałek od egzaminu z języka polskiego - również opublikowaliśmy arkusze zadań i propozycje odpowiedzi do nich. Zobaczcie:

Matura z języka polskiego: Zobacz arkusz zadań dla liceum!

Matura z języka polskiego: Zobacz propozycje rozwiązań dla liceum!

Matura z języka polskiego: Zobacz arkusz zadań dla technikum!

Matura z języka polskiego: Zobacz propozycje rozwiązań dla technikum!

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Są one obowiązkowe na poziomie podstawowym, a chętni mogą zdawać je także na poziomie rozszerzonym.

Tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących muszą też obowiązkowo przystąpić do jednego egzaminu z przedmiotu do wyboru, a chętni nawet do pięciu takich egzaminów - zdaje się je wyłącznie na poziomie rozszerzonym. Z kolei tegoroczni absolwenci techników mogą - ale nie muszą - przystąpić do pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru, zaś maksymalnie mogą zdecydować się na sześć takich egzaminów.

Niezależnie od typu szkoły maturzyści muszą przystąpić również do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.