Jeden, niski stół do gry w ping-ponga i kilkaset dzieci, które chcą na nim grać. Tak dziś wygląda rzeczywistość w szkole podstawowej w podkarpackim Zagórzu. My pomożemy im ten tłok rozładować! W ramach akcji "Lepsze Jutro z RMF FM" zorganizujemy specjalną strefę, w której znajdzie się część sportowa (z 3 stołami do gry), część do zabawy dla najmłodszych oraz część, w której będą gry edukacyjne na świeżym powietrzu.

Na zewnątrz stoi stół do tenisa. Nieraz musimy ustawiać dzieci w kolejce, bo każdy chce zagrać, ale jeden stół dla tylu uczniów to zdecydowanie za mało. Aktualny stan nie jest marzeniem dzieci. Przecież uczniowie widzą w telewizji, jak wyglądają inne place zabaw - mówi dyrektor szkoły Grażyna Sawka.

Rzeczywiście - na razie szkolny plac to betonowa pustynia. Oprócz stołu do ping-ponga nie ma tam żadnych innych atrakcji. Nauczyciele i rodzice chcieliby, żeby ta przestrzeń była dla dzieci przyjazna i pomagała w rozwoju. W ramach akcji "Lepsze Jutro z RMF FM" postanowiliśmy pomóc i stworzyć miejsce, w którym będzie można grać, uczyć się i bawić.

Trochę nie wierzę jeszcze do końca, że to marzenie się spełni - przyznała wzruszona dyrektor szkoły, kiedy dowiedziała się, że dzięki naszej pomocy, podopieczni będą mieli do dyspozycji specjalną strefę, w której znajdzie się część sportowa, edukacyjna i do zabawy.

Na placu staną trzy nowe stoły do ping-ponga. Dzięki temu więcej uczniów będzie mogło grać jednocześnie. Da to nawet możliwość zorganizowania niewielkiego turnieju!

Dzieci na pewno będą szczęśliwe. Każdy chciałby zagrać w tenisa, a nie tylko stać z boku i patrzeć. To największe marzenie naszych uczniów. Dzieci nie mogą się powstrzymać od wyjścia na podwórko. Na przerwach wciąż stoją przy drzwiach i czekają na to, kiedy będzie można wyjść i się pobawić - mówi dyrektor Sawka.

W części edukacyjnej znajdą się nowoczesne gry, a w części do zabawy zbudujemy mały, funkcjonalny plac zabaw.


(abs)