Już wkrótce wielki finał akcji charytatywnej "Lepsze Jutro z RMF FM"! To projekt, który ma nieść pomoc, wsparcie i nadzieję tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Wraz z Wami odmieniamy komuś życie, niesiemy radość. Tak, jak stało się to rok temu, gdy pan Grzegorz z Szydłowca oraz jego dzieci zyskali nowy dom i nowe życie.

To właśnie od wielodzietnej rodziny z Szydłowca na Mazowszu wszystko się zaczęło. Zgłoszenie wysłała do nas pani Agnieszka, szukająca pomocy dla schorowanego pana Grzegorza, który po śmierci żony został sam z pięciorgiem dzieci. Ta historia do głębi nas poruszyła. A gdy na własne oczy zobaczyliśmy warunki, w jakich żyją, nie mogliśmy pozostać obojętni.

Pan Grzegorz z rodziną mieszkał w rozpadającym się, 45-metrowym domu, wybudowanym jeszcze w latach 30. ubiegłego wieku. Drewniany budynek był w opłakanym stanie - zagrzybiony i w kilku miejscach przeżarty przez korniki; w ścianach były dziury, a toaleta praktycznie nie nadawała się do użytku. Remont nie wystarczał.

Postanowiliśmy więc pomóc rodzinie z Szydłowca - zburzyć stary i wybudować zupełnie nowy dom oraz go urządzić. Wszystko się udało! Rodzina zyskała bezpieczne i przytulne miejsce do życia, a pan Grzegorz - spokój, że nie będzie się już musiał martwić o dach nad głową dla swoich najbliższych.

Po tej akcji dostaliśmy od Was tysiące maili, listów i telefonów. Odezwały się do nas osoby, które chciały się włączyć w projekt i wesprzeć budowę domu, a także zwyczajnie podziękować za tę inicjatywę. W listach prosiliście też, by na tym nie poprzestać.

Nie mogliśmy pozostać obojętni na los naszych słuchaczy. Wasze listy zainspirowały nas do uruchomienia projektu charytatywnego, w ramach którego każdego roku pomożemy komuś zmienić życie na lepsze.

I tak narodził się pomysł, by pomagać i dawać nadzieję tym, którym najbardziej jej brakuje. Nie tylko rodzinom w trudnej sytuacji, ale też np. placówkom, które potrzebują wsparcia, takim jak domy dziecka i szkoły. Stworzyliśmy więc akcję "Lepsze Jutro z RMF FM".

Poprosiliśmy Was, byście nam pomogli i za pomocą specjalnej platformy na stronie RMF 24 zgłaszali osoby lub instytucje, którym należy pomóc. Jak zawsze słuchacze RMF FM okazali się niezawodni! Przyszło kilkaset bardzo różnorodnych zgłoszeń. Bo czyjeś życie można odmienić na wiele sposobów. To nie tylko - jak nas przekonywaliście - dom dla potrzebującej rodziny. To również stworzenie inspirujących miejsc dla dzieci i dorosłych.

Członkowie naszej redakcyjnej kapituły długo debatowali, komu pomóc tym razem. Zgłoszeń było tak dużo, że nie mogliśmy poprzestać tylko na jednej rodzinie. Zdecydowaliśmy więc, że w tym roku pomoc trafi aż do czterech miejsc w Polsce! Tym samym pomożemy setkom ludzi - i dzieciom i dorosłym. Damy im nadzieję na lepsze życie i lepszy rozwój. Zadbamy, by dzieci miały łatwiejszy start w dorosłość, żeby rozwijały swoje pasje, a jednocześnie żeby poznawały świat poprzez naukę i zabawę. Dorosłym chcemy stworzyć warunki do wspólnego spędzania czasu z rodzinami w przyjaznym, inspirującym otoczeniu.

Pomoc popłynie do czterech województw: dolnośląskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego. I obiecujemy - damy z siebie wszystko, żeby spełnić marzenia mieszkańców!

Między innymi pomożemy w Dobroszycach na Dolnym Śląsku. Na terenie tamtejszego przedszkola stworzymy specjalną strefę dla dzieci: zbudujemy ścieżkę edukacyjną i zdrowotną oraz bezpieczny i kolorowy plac zabaw. Maluchy będą się mogły rozwijać poprzez naukę i zabawę!

Zawitamy też do podkarpackiego Zagórza! W szkole podstawowej zorganizujemy nowoczesną strefę, w której znajdzie się część sportowa (z 3 stołami do gry), część do zabawy dla najmłodszych oraz część, w której będą gry edukacyjne na świeżym powietrzu.

W ramach naszej akcji wyremontujemy też budynek starej szkoły w Krzczonowicach w woj. świętokrzyskim, w którym mieści się świetlica środowiskowa, klub młodzieżowy i sala do organizowania ważnych wydarzeń w życiu miejscowości. Postawimy też piękny plac zabaw.

Spełnimy również marzenia dzieci z domu dziecka w Olsztynie. Wyremontujemy zalaną salę rehabilitacyjną i sprawimy dzieciom nowe rowery!