Marzeniem wychowanków z placówki opiekuńczo-wychowawczej przy ulicy Korczaka w Olsztynie jest wyremontowanie sali rehabilitacyjnej, która została kompletnie zalana cztery lata temu. Niestety, dyrekcji nie stać na remont. O problemach podopiecznych olsztyńskiego domu dziecka dowiedzieliśmy się od pani dyrektor - i postanowiliśmy pomóc!

Dom dziecka przy ulicy Korczaka w Olsztynie powstał 47 lat temu. Obecnie w głównym budynku i dwóch specjalnie przygotowanych mieszkaniach przebywa łącznie 43 wychowanków w wieku od 9 do 20 lat. Dzieci i młodzież chodzą do różnych szkół, mają różne plany na przyszłość, ale wspólne pasje. Jedną z nich jest uprawianie sportu.

Kilka lat temu wychowankowie musieli zrezygnować z ćwiczeń, ponieważ po ulewnych deszczach zalana została sala rehabilitacyjna. Przyczyną było złe przygotowanie. Uszkodzeniu uległo podłoże, legary, na których położono parkiet. Niestety, z uwagi na bezpieczeństwo zmuszeni byliśmy do zamknięcia tej sali - mówi Bożena Mrozowska, dyrektor domu dziecka. Rzeczywiście zniszczenia są ogromne: odrapane ściany i zerwana podłoga. Wszystko wygląda wyjątkowo ponuro. Placówki jednak na remont nie stać.

Naszym marzeniem byłoby wyremontowanie tej sali, abyśmy mogli grać w ping-ponga, ćwiczyć - powiedział naszemu reporterowi 10-letni Mateusz dodając, że brak odpowiedniego pomieszczenia najbardziej doskwiera zimą, kiedy nie można bawić się i ćwiczyć na zewnątrz.

Dzieci liczą na uruchomienie sali - wcześniej tętniła ona życiem. Młodsi spędzali tam czas wolny grając w piłkę i ćwicząc na rowerkach stacjonarnych. Starsi z kolei do dyspozycji mieli specjalny sprzęt siłowy.

Wyremontowanie tego będzie dla nas pomocą nie do przecenienia. Sport jest ważny dla każdego, a w naszym przypadku dzieci potrzebują mnóstwa bodźców, żeby uchronić je od wylądowania w złym środowisku - nie kryje dyrektor placówki.

Po takim apelu zdecydowaliśmy, że pomożemy w przywróceniu dzieciom i młodzieży tego, co może im pomóc w lepszym rozwoju. Żeby jeszcze bardziej zachęcić młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu, wychowankowie dostaną od RMF FM rowery!