Przed 10 kwietnia przyszłego roku Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej powinien zostać rozbudowany - zapowiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Przy pomniku ma powstać "symboliczna ściana zieleni" z krzyżem, który w dniach tuż po katastrofie stał przed Pałacem Prezydenckim. O planach można się dowiedzieć z Facebooka z oficjalnej strony Komitetu Społecznego Budowy Pomników: Śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej.

W nagraniu umieszczonym na Facebooku szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin oraz szef gabinetu premiera Marek Suski - dziękują tym, którzy wsparli budowę pomników. Chociaż jeszcze do całkowitego zakończenia budowy pomników zostało kilka elementów- zaznaczył Marek Suski.

"Prosimy o ofiarność i wpłaty"

Zostało nam - i chcemy to zrealizować przed następnym 10 kwietnia - dokończenie prac związanych z Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej, przede wszystkim zieleń, otoczenie pomnika, ale również ta symboliczna ściana z zieleni - która jest częścią projektu tego pomnika - z historycznym krzyżem, tym krzyżem, który towarzyszył Polakom pod Pałacem Prezydenckim w tragicznych dniach po tej wielkiej tragedii, jaką była katastrofa smoleńska - dodał Jacek Sasin. Dlatego prosimy państwa jeszcze o ofiarność, o wpłaty na rzecz komitetu, ponieważ aby ten pomnik mógł w pełni być zrealizowany, potrzebne są dodatkowe środki, które właściwie w całości w tej chwili rozdysponowaliśmy już na te pomniki, które stanęły - dodał.

Znajdujący się na pl. Piłsudskiego Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku został odsłonięty 10 kwietnia w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej. W listopadzie przed siedzibą Dowództwa Garnizonu Warszawa przy pl. Piłsudskiego odsłonięto z kolei pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Oprac