Niewłaściwe użycie płynu do dezynfekcji mogło być przyczyną zasłabnięcia uczniów w jednej ze szkół średnich w Dąbrowie Górniczej. Takie są wstępne ustalenia dąbrowskiego sanepidu. Uczniowie źle się poczuli w czasie szkolnych uroczystości. Na miejsce wezwano ratowników, kilka osób trafiło do szpitala. Sprawą zajęła się już prokuratura.

Do tego zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu. Uczniowie liceum w Dąbrowie Górniczej poczuli się źle w trakcie szkolnych uroczystości. Do szpitala odwieziono kilka osób.

Sanepid przeprowadził w szkole kontrolę po doniesieniu jednego z rodziców.

Inspektorzy sanepidu ustalili, że w dąbrowskim liceum niewłaściwie używano preparatu do dezynfekcji rąk. Środek ten może być wykorzystywany tylko do tego właśnie celu. Natomiast w tej szkole korzystano z niego również przy dezynfekowaniu ławek, stołów czy krzeseł w salach. W takich sytuacjach środek ten miał być rozpylany nad tymi powierzchniami.

Jak powiedziała nam szefowa dąbrowskiego sanepidu, dyrekcja szkoły została już zobowiązana do zakupu innego środka do odkażania wyposażenia w szkolnych pomieszczeniach.

Sprawę zgłoszono też policji. Ta, jak usłyszał reporter RMF FM, przekazała już dokumenty prokuraturze.


Opracowanie: