We wtorek 7 mln osób, które przyjęły dawkę przypominającą szczepionki przeciw Covid-19, dostanie SMS z Ministerstwa Zdrowia – podał resort zdrowia. "Zachęć innych do szczepienia" - zachęca ministerstwo w wiadomości.

"Dziś od godziny 9.00 rozpoczyna się wysyłka 7 mln SMS-ów do osób, które przyjęły już dawkę przypominającą. Z jednej strony jest to wiadomość z podziękowaniem za szczepienie, ale też z prośbą o zachęcenie do szczepienia innych osób" - podał resort.

"Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie Covid-19 chroni przed Omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov" - brzmi wiadomość.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że resort stara się "w każdy możliwy sposób dotrzeć do jak największej liczby osób z informacją o możliwości zaszczepienia i niezwykłej wadze tego szczepienia".

W kontekście nadchodzącej fali Omikronu dawka przypominająca jest naszym najmocniejszym buforem bezpieczeństwa - stwierdził Niedzielski.

Resort przypomniał także, że wczoraj Centrum E-Zdrowia wysłało pierwsze nowe SMS-y z zaproszeniem na przyjęcie dawki przypominającej szczepionki przeciw Covid-19. Ministerstwo zwróciło w wiadomościach tekstowych ponad 240 tys. osobom uwagę na istotę szczepień w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Omikron koronawirusa SARS-CoV-2.

MZ podał, że nowe SMS-y otrzyma każdy, komu będzie zbliżał się termin szczepienia przypominającego i każdy, kto się zaszczepi dawką przypominającą.

Minionej dobry odnotowano 11 406 nowych zakażeń koronawirusem - podało Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 493 pacjentów z Covid-19. Dzisiaj jest kolejny smutny dzień, ale dzień szczególny, bo przekroczyliśmy barierę stu tysięcy zgonów covidowych - powiedział Niedzielski w TVN24.