Wicemarszałek Sejmu i szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Po południu polityk potwierdził na Twitterze nieoficjalne ustalenia reporterów RMF FM. Terlecki był dziś przed południem w Sejmie. Na zdjęciach widać, że podczas posiedzenia siedział koło Jarosława Kaczyńskiego.

Dziś rano przed posiedzeniem prezydium Sejmu potwierdzono, że Ryszard Terlecki ma pozytywny test na koronawirusa.

Jak ustalił dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski, z powodu wielu zakażeń wśród pracowników Sejmu oraz wielu spotkań, które mieli poumawiane wicemarszałkowie, wrócono do zasady testowania członków prezydium przed posiedzeniem Sejmu. Marszałek Terlecki miał wynik pozytywny - tę informację reporter RMF FM potwierdził w kilku źródłach. Pozostali wicemarszałkowie są zdrowi, także sama Elżbieta Witek, choć sama mówiła wcześniej, że ma infekcję.

Marszałek Terlecki, jak ustalił dziennikarz RMF FM, miał dziś wiele spotkań z politykami PiS-u, w tym z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Siedział koło niego podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu, co widać na zdjęciach Polskiej Agencji Prasowej.

Być może z powodu pozytywnego wyniku Ryszarda Terleckiego wynikała bardzo nerwowa reakcja marszałek Sejmu. Elżbieta Witek na początku posiedzenia wykluczyła z posiedzenia z obrad Sejmu trzech posłów Konfederacji, bo ci nie chcieli założyć maseczek. Musieli oni opuścić salę plenarną. Wykluczeni posłowie to: Konrad Berkowicz, Grzegorz Braun i Jakub Kulesza.

Terlecki potwierdza informację RMF FM

Po południu Ryszard Terlecki potwierdził na Twitterze informację o pozytywnym wyniku testu. 

Posłom opozycji oprócz zdrowia życzę odrobiny oleju w głowie. Rutynowy test, który wypadł pozytywnie, wykonałem już po moim udziale w rannych obradach Sejmu. Jasne, że na salę nie wróciłem. Posłów, którzy kłamią w tej sprawie, nie warto poważnie traktować" - napisał wicemarszałek Sejmu. 

W Polsce mamy teraz czwartą falę epidemii koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 16 590 przypadkach zakażenia koronawirusem, zdiagnozowanych w ciągu ostatniej doby. Z powodu Covid-19 zmarły 282 osoby. Od początku wybuchu epidemii koronawirusem zaraziło się w Polsce 3 230 634 osób. Zmarło 79 161 pacjentów.