O kolejnych 32 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Wcześniej poinformowano już o 38 kolejnych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce.

Resort zdrowia poinformował o kolejnych 32 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Dotyczą one 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 z woj. lubuskiego i po 1 osobie z województw wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

W południe poinformowano o kolejnych 20 przypadkach. Tym razem wykryto wirusa u 13 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

Potwierdzone przypadki z rana dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego. 

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 356. 5 osób zmarło.

Koronawirus we wszystkich województwach

Potwierdzone przypadki koronawirusa odnotowno już we wszystkich 16 województwach. Ponad sto przypadków dotyczy tylko dwóch województw: mazowieckiego i łódzkiego. W całym kraju na oddziałach zakaźnych - z potwierdzeniem albo podejrzeniem koronwirusa - jest ponad 900 osób.

Odnotowano pięć zgonów: dwa w woj. dolnośląskim i po jednym w woj. lubelskim, wielkopolskim i podkarpackim.

Na wczorajszej konferencji szef WHO przekonywał, że "kraje na całym świecie muszą przyjąć kompleksowe podejście do walki z pandemią". Podkreślił, że ważna jest izolacja, testy, leczenie i śledzenie jak największej liczby przypadków. Światowa Organizacja Zdrowia organizuje międzynarodowe konsultacje poświęcone terapiom, które mogą być najskuteczniejsze w walce z koronawirusem.