Rząd luzuje obostrzenia w sporcie: w maju otwarte zostaną m.in. siłownie, kluby fitness, baseny i solaria, a kibice będą mogli wrócić na trybuny. Łagodzenie restrykcji następować będzie etapami i w reżimie sanitarnym: sprawdźcie daty i limity!

Od 1 maja dwukrotnie podwyższony zostanie limit osób uprawiających sport w obiektach na świeżym powietrzu: będzie to maksymalnie 50 osób (obecnie to 25 osób).

Ponadto od 1 maja możliwe będzie uprawianie sportu w krytych obiektach i na basenach: na początku jedynie dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży oraz przy maksymalnie 50-procentowym obłożeniu obiektu.

15 maja na imprezy sportowe będą mogli wrócić kibice: mowa jest tutaj wyłącznie o obiektach na świeżym powietrzu, a zajętych będzie mogło być maksymalnie 25 procent miejsc.

29 maja kryte obiekty sportowe i baseny zostaną otwarte dla wszystkich. Obostrzenie: obłożenie miejsc - licząc wraz z widownią - do 50 procent.

Również od 29 maja otwarte zostaną siłownie, kluby fitness i solaria. Co ważne, w miejscach tych obowiązywać będzie limit klientów: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.