Po posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu odbędzie się dodatkowe, pilne posiedzenie Senatu po to, aby jak najszybciej uchwalić przepisy, które spowodują, że łatwiej nam wszystkim będzie pokonać epidemię koronawirusa – poinformował na Twitterze marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka po środowym Prezydium Sejmu i Konwencie Seniorów poinformował, że w czwartek o godz. 14 rozpocznie się posiedzenie Sejmu, które będzie dotyczyło zmian Regulaminu Sejmu.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Patryk Michalski, czwartkowe posiedzenie Sejmu odbędzie się w tradycyjnej formie. Ma ono uchwalić zmiany w regulaminie izby.

Decyzja Prezydium Sejmu to efekt krytyki części opozycji. Platforma Obywatelska i Konfederacja zerwały dotychczasowy konsensus podkreślając, że nie można przeprowadzić głosowania zdalnego, bez uchwalenia zmian w tradycyjny sposób, bo byłoby to sprzeczne z prawem.

Posłowie obawiają się o bezpieczeństwo zdalnego posiedzenia. Aplikację - dzięki której będą uczestniczyli w obradach - pobrać może każdy na swój telefon.  Login - to numer legitymacji poselskiej, a hasła - zdaniem wielu polityków - nie są odpowiednio zabezpieczone. 

Co zawiera pakiet antykryzysowy?

Pakiet antykryzysowy ma zniwelować negatywne skutki pandemii koronawirusa dla polskiej gospodarki. Rozwiązania z tzw. tarczy antykryzysowej przewidują ochronę miejsc pracy przed ich utratą, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych. W realizację pakietu, którego szacunkowa wartość wynosi ok. 212 mld zł, mają być zaangażowane takie instytucje jak Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu czy Bank Gospodarki Kredytowej.

SPRAWDŹ: Jutro tradycyjne posiedzenie Sejmu. Zdecydowało o tym prezydium