Sanepid przebadał już co trzeciego uczestnika wesela w miejscowości Kotfin (woj. mazowieckie). Pozytywny wynik testu ma 11 osób, które bawiły się w nocy z 6 na 7 czerwca. W okolicy, na granicy województwa łódzkiego i mazowieckiego, wykrywane są kolejne ogniska zakażeń wirusem SARS CoV-2 - informuje portal TVN24.pl

Na weselu w miejscowości Kotfin bawiło się około 130 osób.  Jeden z weselników już po imprezie dostał gorączki. Okazało się, że ta osoba jest zakażona koronawirusem - informuje TVN24.pl

TU ZNAJDZIESZ CAŁY ARTYKUŁ


Przebadano co trzeciego uczestnika imprezy. Pozytywne wyniki ma 11 osób. 

Na uroczystości było 98 mieszkańców powiatu opoczyńskiego. Młodzi są stąd. Byli też goście z innych powiatów - mówi Marianna Rożej, powiatowy inspektor sanitarny w Opocznie (woj. łódzkie).

Koronawirus na komendzie policji w Zwoleniu

Ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego z pracowników policji w Zwoleniu, od poniedziałku miejscowa komenda policji pracuje w ograniczonym zakresie - poinformował zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

"Ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego z pracowników, podjęto decyzję o natychmiastowym izolowaniu i poddaniu kwarantannie policjantów i pracowników oraz dezynfekcji budynku" - poinformowano w komunikacie.

Od poniedziałku wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu jednostki. Zwoleńskich policjantów wspierają teraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu.

Jak poinformowało w poniedziałek MZ badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 396 osób, w tym u 188 z województwa śląskiego. Resort przekazał, że zmarło 9 kolejnych osób.

Łącznie od początku epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono u 29 788 osób, a 1 256 zmarło.

Nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (188), łódzkiego (73), mazowieckiego (56), wielkopolskiego (17), podkarpackiego (14), świętokrzyskiego (14), podlaskiego (13), małopolskiego (9), opolskiego (8), zachodniopomorskiego (2), lubelskiego (1) i z lubuskiego (1).

Resort poinformował o śmierci kolejnych dziewięciu osób zakażonych koronawirusem. Zmarli to cztery kobiety i pięciu mężczyzn w wieku od 57 do 92 lat. Zgony zanotowano w Bolesławcu, Opolu, Szczecinie, Warszawie, Tychach, Rydułtowach i w Gdańsku.