W Warszawie muszą zostać utworzone kolejne łóżka covidowe. W szpitalach zaczyna brakować miejsc dla pacjentów zarażonych koronawirusem. Wojewoda mazowiecki znowu wydaje decyzje o przekształceniu oddziałów szpitalnych w oddziały covidowe. Nowe miejsca dla chorych na Covid-19 mają powstać w szpitalu przy Banacha, na Lindleya i w szpitalu Orłowskiego na Czerniakowskiej.

Dodatkowo wojewoda odwołał swoje decyzje o przywróceniu do normalnego funkcjonowania oddziału w szpitalu Wolskim. Tam oddział 20-łóżkowy miał zacząć przyjmować zwykłych pacjentów, a musi zostać utrzymany jako covidowy.

Nawet dziś można spodziewać się kolejnych decyzji wojewody, bo z wielu miejsc słychać, że bardzo szybko przybywa osób, które muszą być hospitalizowane.

Władze Warszawy chcą powiększyć bazę covidową w nowo otwartym Szpitalu Południowym, ale brakuje personelu medycznego - stąd wniosek do wojewody o wydanie nakazu pracy dla medyków.

Dodatkowej kadry szuka zapełniony szpital na Stadionie Narodowym, który już otworzył kolejny moduł na 28 łóżek i planuje kolejne powiększenie.
Opracowanie: