Do piątku sanepid potwierdził 36 przypadków zakażeń koronawirusem, po imprezie na katamaranie pływającym po Zatoce Gdańskiej. Chorzy pochodzą z siedmiu województw. Na pokładzie mogło być w sumie ok. 240 osób.

Impreza odbyła się 12 lipca. 19 przypadków Covid-19 dotyczyło mieszkańców woj. pomorskiego: 8 osób z Gdańska, 10 z Gdyni i jednej osoby z Sopotu. Pozostałych 17 zakażonych to mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i mazowieckiego.

Jeszcze w czwartek sanepid informował o 31 osobach zakażonych po imprezie. Ostatnia doba przyniosła pozytywne wyniki u kolejnych pięciu osób. To mieszkańcy Mazowsza.

Big Boat Party na katamaranie

12 lipca na katamaranie pływającym po Zatoce Gdańskiej bawiono się w ramach Big Boat Party. 20 lipca sanepid otrzymał informację, że u kilku osób potwierdzono koronawirusa.

Gdyński sanepid zwrócił się do organizatora z prośbą o listę uczestników i pracowników. Otrzymał dane jedynie 92 osób, które kupiły bilety. Inni kupowali bilety
dla znajomych albo na sprzedaż.

Powiatowy inspektor sanitarny w Gdyni złożył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatora zabawy. Grożą mu też kary administracyjne.