Będą nowe koronawirusowe obostrzenia: premier Mateusz Morawiecki poinformować ma o nich dzisiaj na konferencji prasowej. Szef rządu - jak sam zapowiedział - przekaże decyzje ws. 1 listopada, pracy biurowej i "kilku innych tematów".

Dzisiejszą konferencję prasową ws. nowych ograniczeń Mateusz Morawiecki zapowiedział w czasie wczorajszej konferencji na Stadionie Narodowym, gdzie przygotowany został szpital polowy dla chorych na Covid-19.

"Jutro razem z panem ministrem (zdrowia Adamem) Niedzielskim przedstawimy informacje dot. zarówno dnia Wszystkich Świętych, jak i pracy biurowej, (będzie) kilka innych tematów, które chcemy dodatkowo jeszcze uregulować" - mówił szef rządu.

RELACJA Z KONFERENCJI TUTAJ>>> Premier podjął decyzję ws. zamknięcia cmentarzy - od soboty do poniedziałku.

Co z cmentarzami 1 listopada? Nieoficjalne ustalenia dziennikarza RMF FM

Jak donosi dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, pomysł zamknięcia cmentarzy 1 listopada ma w rządzie kilku zwolenników, ale - jak ustalili nasi dziennikarze - są oni w mniejszości.

Zamknięcie nekropolii byłoby zbyt dużym problemem logistycznym, a dla rządu również problemem wizerunkowym.

Najprawdopodobniej więc cmentarze pozostaną we Wszystkich Świętych otwarte.

Rząd jednak celowo pozostawia nutkę niepewności - by zniechęcić nas do planowania podróży tego dnia po Polsce.

Dzisiaj możemy za to spodziewać się apelu - do nas wszystkich, ale zwłaszcza do seniorów - by 1 listopada nie ryzykować i zostać w domach, a na cmentarze pójść kilka dni albo tygodni później.

Nakaz noszenia maseczek w biurach?

W odniesieniu do pracy biurowej natomiast najprawdopodobniej wprowadzony zostanie limit osób, które mogą przebywać na danej powierzchni: czyli jedna osoba na kilka - kilkanaście metrów kwadratowych.

Ponadto - jak donosi Krzysztof Berenda - wprowadzony może zostać także nakaz noszenia w biurach maseczek.

Przede wszystkim jednak rząd będzie chciał zalecić nam - wszędzie tam, gdzie to możliwe - pracę zdalną.