Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 392 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Resort zdrowia przekazał też informację o kolejnych 14 zgonach osób zakażonych koronawirusem. Łączna liczba zakażeń w kraju wyniosła 2946, a liczba zgonów - 57.

Polska zanotowała tym samym rekordowy wzrost zakażeń i zgonów w wyniku koronawirusa. Bardzo duży przyrost zachorowań zarejestrowano na Mazowszu. 

Jeden przypadek zachorowania wykryto w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. 

Jak podał Główny Inspektorat Sanitarny, badania potwierdziły koronawirusa łącznie u 461 osób personelu medycznego, m.in. lekarzy, pielęgniarek i ratowników.

14 zgonów, o których poinformowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia, dotyczy: 59-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach, 88-latki ze szpitala w Łańcucie, 65-letniego mężczyzny z placówki w Kędzierzynie-Koźlu, 61-latka i 77-latki ze szpitala w Bolesławcu, 56-latka i 61-latka ze szpitala w Krakowie, 58-letniego mężczyzny ze szpitala w Koszalinie, 77-latki z Radomia, 77-latka z Warszawy, 87-latki z Limanowej, 65-latka z Poznania i 75-latka z Pleszewa. Wielu z nich miało choroby współistniejące. 

Rząd zaostrza zasady społecznej kwarantanny

We wtorek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili nowe, radykalne obostrzenia w ramach walki z epidemią koronawirusa.

Wśród nowych restrykcji znalazły się m.in.: nakaz utrzymania 2 metrów dystansu od innej osoby na ulicy, zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego czy zakaz korzystania z parków, bulwarów, plaż i innych miejsc rekreacji.

Wszystkie obostrzenia wprowadzone zostały na dwa tygodnie, ale - jak zaznaczył premier - "z możliwością przedłużenia".