Ponad 78 tysięcy kibiców obejrzało z trybun stadionu olimpijskiego w Melbourne niedzielny mecz futbolu australijskiego pomiędzy Collingwood Magpies a Essendon Bombers (85:109). To najwyższa na świecie frekwencja imprezy sportowej od wybuchu pandemii koronawirusa.

Mecz Collingwood i Essendon rozegrany został w Anzac Day (Australian and New Zealand Army Corps), czyli święto Australii i Nowej Zelandii upamiętniające udział wojsk tych krajów m.in. w pierwszej wojnie światowej.

Jak podała swoim twitterowym profilu Australian Football League, wiodąca w Australii liga futbolu australijskiego: na trybunach stadionu olimpijskiego Melbourne Cricket Ground, który pomieścić może 100 tysięcy widzów, zasiadło w trakcie spotkania dokładnie 78 113 kibiców.

AFL podkreśla, że to w dobie pandemii koronawirusa globalny rekord imprez sportowych.

W marcu niewiele niższą frekwencję zanotowano w Indiach - które są obecnie globalnym epicentrum pandemii, bijąc od kilku dni światowe rekordy zakażeń - w czasie meczu krykieta. Pojedynek Indie - Anglia w mieście Ahmedabad, na stadionie mogącym pomieścić 132 tysiące ludzi, obejrzało z trybun ponad 67 tysięcy widzów.

Australia odniosła sukces w walce z pandemią

Australia - jak zaznacza Reuters - odniosła sukces w walce z koronawirusem.

W kraju od miesięcy nie zanotowano silniejszych uderzeń fali pandemii, dzięki czemu ludzie mogą się gromadzić, jadać w restauracjach czy nie nosić - w większości miejsc - maseczek ochronnych.

Jak podkreśla Reuters, w powstrzymaniu koronawirusa pomogły Australii m.in. zamknięcie granic, sprawne wykrywanie zakażeń i przestrzeganie przez społeczeństwo obostrzeń.

Efekt: od wybuchu pandemii stwierdzono w tym kraju niespełna 30 tysięcy zakażeń. Zmarło tam 910 chorych na Covid-19 - w Polsce, dla porównania, tylko w piątek zmarło 513 chorych.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.