Indie czwarty dzień z rzędu biją światowy rekord liczby wykrytych w ciągu doby zakażeń koronawirusem: tamtejsze władze poinformowały dzisiaj o niemal 350 tysiącach nowych infekcji. Sytuacja epidemiczna w tym azjatyckim kraju jest obecnie najgorsza na świecie. Włosi zdecydowali właśnie, że nie będą wpuszczać podróżnych z Indii i tych, którzy przebywali tam w ciągu poprzednich 14 dni.

Indyjski resort zdrowia powiadomił dzisiaj o potwierdzeniu 349 691 nowych zakażeń SARS-CoV-2. To czwarty dzień z rzędu, kiedy Indie biją globalny rekord.

Już w czwartek przekroczyły najwyższy do tego momentu dobowy bilans nowych infekcji, sięgający niemal 297,5 tysiąca przypadków, a zanotowany w Stanach Zjednoczonych. W sobotę indyjskie władze poinformowały natomiast o 346 786 nowych zakażeniach.

Ponadto w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło w Indiach 2 767 chorych na Covid-19: również najwięcej do tej pory.

Aktualny bilans pandemii w tym kraju to blisko 17 mln wykrytych zakażeń i ponad 192 tysiące ofiar śmiertelnych.

"Nasze nastroje były bardzo dobre po pomyślnym poradzeniu sobie z pierwszą falą. Ale ta burza wstrząsnęła krajem" - stwierdził dzisiaj w przemówieniu radiowym premier Indii Narendra Modi.

W Delhi co 4 minuty umiera zakażony koronawirusem

W indyjskich szpitalach brakuje tlenu dla pacjentów z Covid-19. Lokalne media donoszą o nowych przypadkach zgonów zakażonych koronawirusem z powodu braku tlenu w miastach Dźajpur i Amritsar na północy kraju.

Dramatyczna jest sytuacja w stołecznym Delhi, gdzie częściej niż co cztery minuty umiera osoba zakażona koronawirusem.

Dzisiaj premier terytorium stołecznego Delhi Arvind Kejriwal poinformował o przedłużeniu trwającego tam lockdownu o tydzień, do 3 maja.

Europa przymyka drzwi dla podróżnych z Indii

Na dramatyczną sytuację w Indiach reaguje Europa.

Włochy wprowadziły dzisiaj zakaz wjazdu dla podróżnych z Indii i tych, którzy przebywali tam w ciągu poprzednich 14 dni.

W Szwajcarii trwają konsultacje ws. ewentualnego wpisania Indii na listę krajów wysokiego ryzyka. Podróżnych z tych państw obowiązuje po przyjeździe do Szwajcarii kwarantanna.

Wprowadzenie podobnego obostrzenia spodziewane jest również w Irlandii.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.