W Wielkiej Brytanii znów szybko rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. W ciągu minionej doby wykryto ich 49 156, co jest najwyższym bilansem od 17 lipca i trzecim najwyższym od początku trzeciej fali pandemii w tym kraju.

49 156 nowych zakażeń koronawirusem to czwarty przypadek w ciągu ostatnich sześciu dni, gdy podawany bilans okazuje się być najwyższym od połowy lipca. To wtedy w Anglii niemal całkowicie zniesiono restrykcje covidowe.

Rekordowym bilansem trzeciej fali był ten z 17 lipca, gdy poinformowano o 54,7 tys. nowych zakażeń i był to jeden z dwóch przypadków, kiedy przekroczony został poziom 50 tys.

Wyraźnie wyższa jest także łączna statystyka za ostatnie siedem dni - w minionym tygodniu wykryto ponad 309 tys. zakażeń, czyli o ponad 16 proc. więcej niż w poprzednim.

Zauważalnie rośnie też liczba zgonów z powodu Covid-19. W ciągu minionej doby stwierdzono ich 45, czyli mniej niż w ostatnich kilku dniach, ale jest to bilans za weekend, a te są najniższe w tygodniu. Jest to jednak o 17 więcej niż było w poprzedni poniedziałek, a łączna statystyka za miniony tydzień - 869 zgonów - jest wyższa od tej z poprzedniego tygodnia o 11,4 proc.

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono prawie 8,5 mln zakażeń, z powodu których zmarło 138 629 osób. Pod względem liczby zakażeń zajmuje ona czwarte miejsce na świecie, zaś w statystyce zgonów jest na ósmym.