337 pasażerów statku MS Roald Amundsen zostało poddanych kwarantannie po tym, jak u czterech osób z obsługi potwierdzono koronawirusa. Jak podają norweskie media, zakażany personel to cudzoziemcy. Ich narodowości jednak nie podano.


W piątek statek MS Roald Amundsen dotarł do portu w Tromsø w Norwegii. Po tym, jak u 4 członków załogi potwierdzono koronawirusa, podjęto decyzję o poddaniu izolacji przez najbliższe kilka dni wszystkich osób znajdujących się na pokładzie. To 160 pasażerów oraz personel.

Następnie skontaktowano się z pasażerami, którzy płynęli na pokładzie jednostki podczas ostatniego rejsu i im także zalecono poddanie się kwarantannie. To kolejne 177 osób.

Jak pisze VG, cztery osoby, u których testami potwierdzono koronawirusa, są obcokrajowcami. Ich narodowości nie podano.

W Norwegii odnotowano do tej pory 9217 przypadków koronawirusa, w tym 255 przypadków śmiertelnych.

WHO: Rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem na świecie

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w piątek wieczorem o rekordowej liczbie nowych zakażeń koronawirusem na świecie. Według WHO, w ciągu ostatniej doby wykryto 292 527 przypadków Covid-19.

Zgodnie z codziennym raportem WHO, największe wzrosty odnotowano w Brazylii (69 tys.), Stanach Zjednoczonych (65 tys.) i Indiach (55 tys.). W Europie zdiagnozowano 25 tysięcy nowych przypadków Covid-19, w tym 2800 w Hiszpanii. W Polsce było to 657 przypadków.

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus ponownie ostrzegł przed katastrofalnymi skutkami pandemii. "To kryzys zdrowotny, który zdarza się raz na sto lat, a którego skutki będą odczuwalne przez dziesięciolecia" - powiedział.