Emmanuel Macron został zaatakowany przez Donalda Trumpa. Podczas prywatnego lunchu amerykański prezydent kpił z prezydenta Francji i jego żony. Nagranie widniało przez chwilę na kanale Białego Domu na YouTubie. Chociaż zostało skasowane, to internauci zdążyli je zachować.
- Donald Trump podczas prywatnego lunchu kpił z prezydenta Francji Emmanuela Macrona i jego żony Brigitte.
- Nagranie z wypowiedziami Trumpa przez krótki czas było dostępne na oficjalnym kanale Białego Domu na YouTubie, ale zostało szybko usunięte; internauci zdążyli je jednak zachować.
- Najnowsze informacje z kraju i ze świata na rmf24.pl.
Donald Trump w środę wieczorem wygłosił orędzie do narodu, w którym groził, że w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni USA będą mocno atakować Iran i kraj ten "cofnie się do epoki kamienia". Kilka godzin przed swoim przemówieniem Donald Trump podczas prywatnego lunchu krytykował mocno przywódców państw należących do NATO, którzy nie wsparli Stanów Zjednoczonych w wojnie przeciwko Iranowi.
Trump wyśmiewał się z Emmanuela i Brigitte Macron. Relacjonował, że zwrócił się do prezydenta Francji o wsparcie militarne w cieśninie Ormuz. Powiedziałem: "Emmanuelu, chcielibyśmy pomocy w Zatoce Perskiej, mimo że bijemy wszelkie rekordy w eliminowaniu złych facetów i niszczeniu pocisków balistycznych". Czy możecie wysłać natychmiast okręty? - relacjonował Trump. Następnie naśladował odpowiedź prezydenta Francji: "Nie, nie, nie... nie możemy tego zrobić, Donaldzie. Zrobimy to, gdy wojna zostanie wygrana". Nie potrzebuję ich, Emmanuelu, po wygraniu wojny - stwierdził z przekąsem Trump.
Macron, którego żona traktuje go wyjątkowo źle... wciąż dochodzi do siebie po prawym sierpowym, który otrzymał w szczękę - dodawał amerykański prezydent w filmie opublikowanym na krótko na kanale Białego Domu w serwisie YouTube.


