Siedmiu członków polskiej reprezentacji olimpijskiej ma koronawirusa – przekazał PKOL. To trójka zawodników i czterech członków sztabu. Wszyscy zostali odizolowani.

Pozytywny wynik testu pojawił się u łyżwiarzy szybkich: Natalii Czerwonki, Magdaleny Czyszczoń i Marka Kanii, a także u członków sztabu: trenera Arkadiusza Skonecznego, lekarza Huberta Krysztofiaka, serwismena Macieja Nędzy-Kubińca oraz lekarza Krzesimira Sieczycha. Wszyscy zostali odizolowani i po uzyskaniu dwóch negatywnych wyników testów wrócą do wioski olimpijskiej.

 "Wszyscy czują się dobrze! Członkowie reprezentacji przebywają już w hotelu, w którym przejdą izolację. Zostaną w nim do momentu uzyskania dwóch negatywnych testów PCR, w ciągu dwóch kolejnych dni" - poinformował Niedźwiecki.

Skład reprezentacji Polski na igrzyska

PKOL zatwierdził 57-osobowy skład na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Wśród sportowców olimpijskiej reprezentacji Polski jest 30 kobiet i 27 mężczyzn.

Kadra Biało-Czerwonych jest o pięć osób mniejsza niż przed czterema laty w Pjongczangu. Wówczas Polskę reprezentowało 62 sportowców.

Reprezentanci Polski wystąpią w: biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, short tracku, biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, snowboardzie i saneczkarstwie. Po raz pierwszy od 1994 roku zabraknie bobsleistów.