Medalowo rozpoczęła się dla polskich kibiców sobota: brązowy krążek wywalczyły na igrzyskach w Tokio nasze kajakarki Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska! Wielu emocji dostarczają nam dzisiaj również nasi lekkoatleci. Sztafeta 4x400 m kobiet zdobyła srebrny medal w Tokio. Polki pobiegły w składzie: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Starty biało-czerwonych w Tokio śledziliśmy dla Was na bieżąco w relacji na żywo!

14:49 Sztafeta 4x400 m mężczyzn bez medalu

Sztafeta 4x400 m mężczyzn Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Jakub Krzewina i Kajetan Duszyński nie zdobyła medalu olimpijskiego. Ostatecznie nasi biegacze ukończyli bieg na piątym miejscu.

14:36 MAMY 14. MEDAL

Sztafeta 4x400 m kobiet zdobyła srebrny medal w Tokio. Polki pobiegły w składzie: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Złoto zdobyły niedoścignione Amerykanki.

14:21 Kamila Lićwinko ostatecznie na 11. pozycji

Trzy nieudane próby zanotowała Kamila Lićwinko na wysokości 1,96 m w olimpijskim finale skoku wzwyż i ostatecznie zakończyła zmagania na 11. pozycji. Ostatnią wysokością, jaką pokonała, było 1,93 m.

14:01 TRZY NIEUDANE PODEJŚCIA KAMILI LIĆWINKO

Trzy nieudane próby zanotowała Kamila Lićwinko na wysokości 1,96 m w olimpijskim finale skoku wzwyż. Wcześniej, w kwalifikacjach, Polka pokonała 1,95 m.13:49 Maria Andrejczyk odebrała medal. Zobaczcie!

Maria Andrejczyk odebrała srebrny medal w rzucie oszczepem!

13:47 MICHAŁ ROZMYS ÓSMY w FINALE i z REKORDEM ŻYCIOWYM!

Michał Rozmys zajął 8. miejsce w finale biegu na 1500 m na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Przy okazji Polak poprawił swój rekord życiowy.

Rozmys dostał się do finału mimo ogromnego pecha, jaki przydarzył mu się w biegu półfinałowym: zgubił wówczas buta.

13:41 MICHAŁ ROZMYS BIEGNIE w FINALE 1500 m

Michał Rozmys biegnie w finale biegu na dystansie 1500 metrów!

13:28 Dawid Tomala Odebrał złoty medal w Tokio

Dawid Tomala odebrał dziś na stadionie olimpijskim złoty medal igrzysk w Tokio w chodzie na 50 km. Po raz czwarty w tych igrzyskach rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Medaliści przylecieli na dekorację z Sapporo.

13:09 Pięciobój nowoczesny

Brytyjczyk Joseph Choong zdobył w Tokio złoty medal w olimpijskiej rywalizacji mężczyzn w pięcioboju nowoczesnym. Łukasz Gutkowski został sklasyfikowany na 12. pozycji, Sebastian Stasiak na 13.

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Egipcjanin Ahmed Elgendy, a trzeci był reprezentant Korei Południowej Jun Woongtae.

W Tokio pięciobój nowoczesny zdominowali zawodnicy Wielkiej Brytanii, w rywalizacji pań triumfowała Kate French. 

13:01 Rudyk: Sparaliżował mnie stres. To nie byłem ja

"Sparaliżował mnie stres" - przyznał kolarz torowy Mateusz Rudyk po nieudanym starcie w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Brązowy medalista mistrzostw świata w sprincie z 2019 roku zakończył dzisiaj występy na welodromie w Izu koło stolicy Japonii.

W sprincie drużynowym Polacy zajęli ostatnie, ósme miejsce, w indywidualnym Rudyk zajął dopiero 17. lokatę, mimo że w eliminacjach tej konkurencji (200 metrów ze startu lotnego) miał siódmy czas, również dzisiaj odpadł w pierwszej rundzie keirinu.

"To nie byłem ja. Już po kwalifikacjach do sprintu wiedziałem, że coś jest nie tak. Nie byłem w stanie zapanować nad rowerem. Klapa całkowita" - stwierdził Rudyk w rozmowie z TVP.

"Przez ostatnie lata byłem w czołówce światowej. Przyjechałem walczyć o medal, nie na wycieczkę. Ciężko mi o tym mówić. Zawody wszystko zweryfikowały. Nie trafiliśmy z formą, zaniedbaliśmy względy psychologiczne, głowa nie wytrzymała, odcięło prąd" - mówił.

"Wiem już, co znaczą dla sportowca igrzyska olimpijskie. Przekonałem się na własnej skórze, jaki jest ich ciężar. Wiem, co poprawić przed Paryżem (paryskie igrzyska odbędą się już za trzy lata, w 2024 roku - przyp. RMF). Teraz muszę odejść na bok. Nie chcę z nikim rozmawiać. Jestem załamany" - podsumował zawodnik.

12:44 Pięciobój nowoczesny: Stasiak 13., Gutkowski 24. w jeździe konnej

Paweł Stasiak był 13., a Łukasz Gutkowski 24. w jeździe konnej, trzeciej konkurencji w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym.

Stasiak, który jechał na koniu "Clntino", uzyskał 286 pkt, miał dwie zrzutki, ale parcours przejechał w wyznaczonym czasie, nie zaliczył także ani jednego wyłamania.

Gutkowski, który jechał na "Ultimate Z", miał o jedną zrzutkę więcej i minimalnie przekroczył limit czasu przejazdu 80 s, dlatego jazdę konną ukończył z dorobkiem 278 pkt.

Po trzech konkurencjach prowadzi Brytyjczyk Joseph Choong (859 pkt), drugi jest zawodnik z Korei Południowej Jung Jinhwa (847 pkt), a trzeci Czech Jan Kuf (838 pkt).

12:39 Kamila Lićwinko walczy o medal!

Kamila Lićwinko walczy o olimpijski medal w skoku wzwyż!

Pięć lat temu w finale tej konkurencji na igrzyskach w Rio de Janeiro Polka zajęła 9. miejsce. Tym razem już w kwalifikacjach poprawiła swój wynik z Brazylii o 2 cm: pokonała wysokość 1,95 m.

Sama zapowiedziała jednak, że w finale chciałaby skoczyć "dwa metry i więcej".

"Naprawdę jestem w dobrej dyspozycji i będę zawiedzona, jeżeli nie uda mi się wysoko skoczyć - a trzeba będzie wysoko skakać" - mówiła po kwalifikacjach.

11:25 Kolarstwo torowe: Złoty medal Duńczyków w madisonie, Polacy na ósmym miejscu

Duńczycy Lasse Norman Hansen i Michael Morkov zdobyli na torze kolarskim złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w wyścigu madison. Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski nie wywalczyli punktów, ale nie zostali też zdublowani, co dało im ósme miejsce.

Madison, czyli wyścig punktowy dwójkami, był rozgrywany na dystansie 50 km (200 okrążeń toru, co dziesiąte premiowane punktami). Rywalizację ukończyło tylko 11 z 16 drużyn.

Duńczykom do zwycięstwa wystarczyły 43 punkty. Wygrali tylko trzy z 20 premiowanych okrążeń, ale kontrolowali sytuację. Srebrny medal zdobyli Brytyjczycy, a brązowy Francuzi (po 40 pkt).

10:49 Pięciobój nowoczesny: Polacy słabo w rundzie bonusowej szermierki

W rundzie bonusowej szermierki w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym Polacy zdobyli tylko jeden dodatkowy punkt do klasyfikacji generalnej. Zwycięstwo zanotował Łukasz Gutkowski, Sebastian Stasiak przegrał swoją walkę.

Najwięcej punktów w rundzie bonusowej szermierki wywalczyli Francuz Valentin Pelaud i Hiszpan Alex Heredia: obaj wygrali po cztery walki.

Po dwóch konkurencjach Łukasz Gutkowski jest sklasyfikowany na 15. pozycji z dorobkiem 523 punktów, a Sebastian Stasiak jest 19. z 509 punktami na koncie.

Prowadzi Brytyjczyk Joseph Choong (573 pkt), drugi jest reprezentant Korei Południowej Jung Jinhwa (554 pkt), a trzeci Białorusin Ilia Palazkow (552 pkt).

10:39 Justyna Iskrzycka: "Sukces czwórki polegał na tym, że w końcu stałyśmy się drużyną"

Droga polskiej kajakarskiej czwórki do brązowego medalu olimpijskiego w Tokio była wyboista. Na zaledwie kilka tygodni przed igrzyskami ze składu wypadła po wypadku na rowerze Katarzyna Kołodziejczyk. Do Karoliny Nai, Anny Puławskiej i Heleny Wiśniewskiej dołączyła wówczas Justyna Iskrzycka.

"Zostało niedużo czasu, a mamy duży potencjał zawodniczy i zapadły ciężkie decyzje (...). Było dużo płaczu, a następnego dnia od nowa trzeba było zacząć pracę. (...) Docierałyśmy się jako osada" - wspominała dzisiaj Karolina Naja.

Justyna Iskrzycka przyznała: "Było dużo łez, wiele się nauczyłam. Ten sukces czwórki polegał na tym, że w końcu stałyśmy się drużyną".

09:58 Kolarstwo torowe: Rudyk i Rajkowski odpadli z keirinu

Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski odpadli z keirinu, ostatniej konkurencji sprinterskiej w kolarstwie torowym na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W repasażach pierwszej rundy Rudyk był w swojej serii czwarty, a Rajkowski piąty.

Do ćwierćfinału awansowało natomiast po dwóch najszybszych zawodników z czterech wyścigów repasażowych.

Polscy sprinterzy zakończyli już udział w igrzyskach. W drużynie zajęli ostatnie, ósme miejsce, natomiast w sprincie Rudyk został wyeliminowany w pierwszej rundzie, a Rajkowski w drugiej.

09:34 Kolarstwo torowe: Rudyk i Rajkowski pojadą w repasażach keirinu

Mateusz Rudyk był szósty, a Patryk Rajkowski trzeci w swoich seriach pierwszej rundy keirinu - ostatniej konkurencji sprinterskiej w kolarstwie torowym na igrzyskach w Tokio.

Do ćwierćfinału awansowało po dwóch najszybszych zawodników z pięciu wyścigów.

Polacy mają jednak szansę wywalczyć awans w repasażach.

09:13 Klasyfikacja medalowa Tokio 2020 i dzisiejsze szanse medalowe Polaków

17. miejsce utrzymała Polska w klasyfikacji medalowej igrzysk olimpijskich w Tokio po tym, jak brązowy krążek zdobyły dzisiaj nasze kajakarki. W sumie biało-czerwoni mają w dorobku już 13 medali - i szanse na kolejne krążki dzisiejszego popołudnia.

Sprawdźcie klasyfikację medalową i program dzisiejszych startów polskich lekkoatletów:

09:04 Pięciobój nowoczesny: Gutkowski 11., Stasiak 25. w pływaniu

Łukasz Gutkowski zajął 11., a Sebastian Stasiak 25. miejsce w pływaniu w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym.

Najlepszy w tej konkurencji okazał się Amerykanin Amro Elgeziry, a liderem klasyfikacji generalnej jest Brytyjczyk Joseph Choong.

Pięcioboiści rywalizowali na 200 metrów stylem dowolnym. Dwa dni wcześniej natomiast odbyła się szermiercza runda rankingowa.

Po tych dwóch odsłonach olimpijskiej rywalizacji Gutkowski ma na koncie 523 punkty, a Stasiak: 509.

07:43 Zobaczcie program startów naszych lekkoatletów!

Wielu emocji dostarczą nam dzisiaj w Tokio nasi lekkoatleci. O medale powalczą kobieca i męska sztafeta 4x400 m, rywalizować będziemy również w finałach skoku wzwyż i biegu na 1500 m.

Oto szczegółowy program:

12:35 Finał skoku wzwyż: Kamila Lićwinko

13:40 Finał 1500 m: Michał Rozmys

14:30 Finał 4x400 m kobiet: Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dominika Baćmaga, Kinga Gacka, Anna Kiełbasińska, Kornelia Lesiewicz

14:50 Finał 4x400 m mężczyzn: Karol Zalewski, Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina, Mateusz Rzeźniczak, Wiktor Suwara

07:34 W maratonie najlepsza z Polek była czternasta

Czternaste miejsce zajęła w olimpijskim biegu maratońskim najlepsza w polskiej ekipie Karolina Nadolska.

Triumfowała Kenijka Peres Jepchirchir, która uzyskała czas 2:27.20. Srebro zdobyła jej rodaczka, rekordzistka świata Brigid Kosgei, a brąz Amerykanka Molly Seidel.

Czternasta na mecie Nadolska (2.32,04) straciła do zwyciężczyni 4.44.

Aleksandra Lisowska zajęła 35. miejsce (strata 8.13), zaś Angelika Mach uplasowała się na 59. pozycji (strata 15.06).

07:26 Debiutujący na igrzyskach Głazunow na 13. miejscu

Kanadyjkarz Wiktor Głazunow zajął piąte miejsce w finale B wyścigu kajakarskich regat w kategorii C1 na 1000 m i w ostatecznym rozrachunku został sklasyfikowany na 13. pozycji.

Wcześniej debiutujący na igrzyskach Głazunow zajął siódme miejsce w półfinale.

W finale "pocieszenia" Polak początkowo utrzymywał się na drugim miejscu, ale później odpadł z sił i był dopiero piąty.

Zwyciężył Kubańczyk Jose Ramo Pelier Cordoba.

Po złoty medal sięgnął Brazylijczyk Isaquias Queiroz Dos Santos, srebro wywalczył Chińczyk Liu Hao, a brąz Mołdawianin Serghei Tarnovschi.

07:08 Zobaczcie medalowy wyścig naszych kajakarek:

07:01 POLSKIE KAJAKARKI POPŁYNĘŁY po BRĄZ!

Doskonale rozpoczęła się dla polskich kibiców sobota: nasze kajakarki Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły na igrzyskach olimpijskich w Tokio brązowy medal w K4 500 m!

To 13. krążek zdobyty przez biało-czerwonych w Tokio.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.
Opracowanie: