Kobieca czwórka w składzie: Marta Walczykiewicz, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja, Edyta Dzieniszewska-Kierkla zajęła czwarte miejsce w swoim półfinale w konkurencji K4 500 m regat olimpijskich w Rio de Janeiro. Tym samym w sobotę wystąpi tylko w finale B.

Kobieca czwórka w składzie: Marta Walczykiewicz, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja, Edyta Dzieniszewska-Kierkla /Bartłomiej Zborowski /PAP

Walczykiewicz (KTW Kalisz), Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz), Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Dzieniszewska-Kierkla (Sparta Augustów) były wymieniane w gronie kandydatek do medalu. Tymczasem Polkom w półfinale nie udało się zająć miejsca w pierwszej trójce, które gwarantowało udział w sobotnim finale. Przez długi czas płynęły na trzecim miejscu, ale w drugiej części dystansu zostały wyprzedzone przez osadę Wielkiej Brytanii. Biało-czerwone straciły do Brytyjek 0,28 sekundy.

Wyścig wygrały Niemki przed Kanadyjkami. Polkom pozostanie walka o dziewiątą lokatę.

Piątek był bardzo nieudany dla polskich osad, żadna z nich nie powalczy o medale w sobotę, w ostatnim dniu regat olimpijskich. Paweł Kaczmarek (AZS AWF Gorzów Wlkp.) w konkurencji K1 200 m odpadł już w eliminacjach, z kolei kanadyjkarze Michał Kudła (Posnania), Mateusz Kaczmarek (OKSW Olsztyn) w C2 1000 m, podobnie jak żeńska czwórka, popłyną tylko w finale B.

Reprezentacja kajakarzy na IO w Rio de Janeiro zdobyła dwa medale, wicemistrzynią olimpijską w K1 200 m została Walczykiewicz, a Mikołajczyk z Nają sięgnęły po brąz w K2 500 m.