"Produkcja żywotności a ekologia" – to temat szóstego dnia Green Film Festivalu. W piątek zobaczymy 5 filmów. 4 z nich będą wyświetlane w Miasteczku Festiwalowym, jeden seans będzie na Dolnych Młynów.

Filmy będą wyświetlane przede wszystkim w kinie plenerowym na Bulwarze Czerwieńskim u stóp Wawelu. Zobaczymy tam "Sheep Hero", francuską produkcję "Dylemat Mięsożercy", "Krainę Miodu" oraz "Prawdziwe Oblicze Transportu Zwierząt". Ostatni z filmów obowiązuje ograniczenie wiekowe - tylko dla dorosłych. Jak piszą twórcy - szokujące materiały prezentowane w filmie zostały nagrane z ukrycia. Ukazują przerażające warunki, w jakich przewożone są żywe zwierzęta.

Na Dolnych Młynów zobaczymy wieczorem włoski obraz "Robin Food". To historia restauracji non-profit z misją: ratuj, gotuj i serwuj żywność, która w innym przypadku trafiłaby do śmieci.

Tydzień dla ekologii

3. edycja Kraków Green Film Festival wystartował w niedzielę. Festiwal filmów ekologicznych odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, jednak jeżeli ktoś z powodu obaw nie przyjdzie na plenerowe pokazy - będzie mógł zobaczyć w tym roku filmy na darmowym serwisie VOD!

Jak przekonują organizatorzy - mimo pandemii koronawirusa, problemy związane z klimatem nadal są bardzo aktualne. Dlatego, jak co roku, głównym zadaniem festiwalu jest promowaniem proekologicznych postaw i idei zrównoważonego rozwoju.