"Nie jestem gotowy zadeklarować, że odchodzę z kadry, bo to decyzja, którą podejmuje się raz” – powiedział Wojciech Szczęsny przed meczem Polski z Francją na Euro 2024. Nasz golkiper, o którym mówiło się, że po turnieju w Niemczech zdecyduje się na odejście z kadry, mówi, że „woli tę decyzję dobrze przemyśleć”.

W meczu z Francją, który dla Polaków jest jedynie meczem o honor i pożegnaniem z tegorocznym Euro, na straży naszej bramki stoi Łukasz Skorupski.

Rozmawiałem z trenerem po meczu z Austrią. Zapytał mnie o zdanie. Uważam, że warto, żeby chłopaki zagrali o doświadczenie. Nagrodą za lata pracy i cierpliwości dla Łukasza Skorupskiego będzie ten wyjątkowy mecz - powiedział Wojciech Szczęsny.

Bramkarz Juventusu już w zeszłym roku zadeklarował, że po Euro 2024 zakończy karierę w reprezentacji Polski, jednak podczas rozmowy na antenie TVP Sport ogłosił, że może zmienić swoją decyzję.

Nie jestem gotowy zadeklarować, że odchodzę z kadry, bo to decyzja, którą podejmuje się raz. Wolę ją dobrze przemyśleć - stwierdził.

Szczęsny ma za sobą 84 spotkania w reprezentacji. Debiutował jeszcze za kadencji Leo Beenhakkara 18 listopada 2009 roku w meczu towarzyskim z Kanadą (1:0). Uczestniczył w trzech mistrzostwach Europy (2012, 2016, 2021) oraz mundialach w Rosji w 2018 roku i Katarze cztery lata później.

W moich planach było zakończenie kariery sportowej w przyszłym roku. To łączyło się z decyzją o zakończeniu kariery reprezentacyjnej po mistrzostwach Europy. W tej chwili nie wiem, jak te plany będą wyglądać, bo są trochę poza moją kontrolą. Rozumiem tych, którzy próbują mnie namawiać do zmiany decyzji - poinformował Szczęsny.

Lubię dużo gadać, ale jeśli podejmuje się takie decyzje, to warto, żeby były one przemyślane. Nic nie obiecuję - dodał, kończąc.