Ten rok jest inny - z tym każdy może się zgodzić. RMF FM postanowiło więc też nieco zmienić swoje plany i już od poniedziałku ruszamy z akcja "Choinki dla medyków od słuchaczy RMF FM"! Ruszamy w Polskę, aby odwiedzić szpitale covidowe i podziękować służbie medycznej za poświęcenie. Jesteście wielcy!

Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie!

Przez cały okres pandemii odbieraliśmy wiele wzruszających telefonów od słuchaczy RMF FM. Telefonów, które skupiały się przede wszystkim na jednym temacie - wdzięczności służbie zdrowia za ich prace i poświęcenie!

Teraz stawiają życie pacjentów, życie obcych ludzi wyżej niż swoje rodziny. Zostają na dyżurach, które niekoniecznie kończą się po 24 godzinach.
Wszyscy lekarze, pielęgniarki, ratownicy którzy tak naprawdę są z nami w tych ciężkich chwilach - bardzo wam dziękujemy!
To są tak wspaniali ludzie! Tak ich podziwiam - za ich trud i wysiłek. Podziwiam ich z całego serca i ściskam jak tylko mogę - mówiliście.

Dlatego w tym roku postanowiliśmy zorganizować akcję Choinki dla medyków od RMF FM! Kochani słuchacze - dziękujemy wam za inspirację! 

Chcemy okazać wdzięczność służbie zdrowia za to, że nie tylko od święta walczą o życie i zdrowie nasze i naszych najbliższych! Ta choinka od słuchaczy RMF FM to symbol naszej olbrzymiej wdzięczności! Nasz świąteczny żółto-niebieski konwój wyruszy w Polskę, aby odwiedzić szpitale covidowe i podziękować służbie medycznej za poświecenie!

Gdzie będziemy w poniedziałek?

Już jutro będziemy m.in. na Śląsku. Tam będziemy przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Tychach, który od początku pandemii, od marca leczy pacjentów z koronawirusem. Tyska placówka była jednym z pierwszych jednoimiennych szpitali w Polsce. Teraz przyjmuje zakażonych pacjentów, którzy wymagają także innego specjalistycznego leczenia. W szpitalu w Tychach pomoc znalazło już około 1600 chorych.

Na Dolnym Śląsku zawitamy do Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. To jeden z głównych ośrodków leczenia pacjentów z Covid-19 w województwie dolnośląskim. Do tej pory wyleczono tam ponad 1200 osób. Przy placówce otwarto niedawno pierwszy w Polsce szpital modułowy dla chorych z koronawirusem. Zbudowano go z kontenerów. ZOZ zyskał w ten sposób dodatkowych 65 łóżek covidowych - ale nawet najlepsze zaplecze nic nie da bez personelu. To właśnie jemu chcemy jutro podziękować, rozdając świąteczne drzewka.

Będziemy też w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. W tej chwili do tej placówki trafiają wyłącznie pacjenci zakażeni koronawirusem oraz tacy, którzy oprócz zakażenia, mają też inne schorzenia. To jedyna obecnie taka placówka na Opolszczyźnie. Bywają tam jednak również pacjenci z innych województw: łódzkiego, małopolskiego, śląskiego czy dolnośląskiego. Obecnie w szpitalu jest ok. 140 chorych, a w szczytowym momencie było ich ok. 200. W szpitalu dla dorosłych zakażonych jest 280 łóżek, a 15 kolejnych zarezerwowano dla dzieci.