Pięć tysięcy złotych - to główna nagroda, jaka powędrowała do zwycięzców tegorocznego Biegu o Puchar Radia RMF FM! Biegliśmy dziś jednak nie tylko po radiowy Puchar, ale też w biegach Rodzinnym i Par. Zobaczcie zdjęcia z tych zmagań!

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

16:00

Sobotnie zmagania już za nami, ale pamiętajcie: to nie koniec biegowego weekendu pod Wawelem! W niedzielę widzimy się na Cracovia Maratonie!

Wszystkim biegającym przypominamy również, że wciąż trwa zbieranie kilometrów dla chorych na mukowiscydozę! Wystarczy, że pobierzecie bezpłatną aplikację Endomondo i ruszycie w trasę. Liczy się każdy kilometr - jeśli do końca maja Polacy przebiegną 10 milionów kilometrów, na konto Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą trafi 100 tysięcy złotych!

Pod tym linkiem znajdziecie szczegółowe informacje o akcji "Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych".

Do zobaczenia na trasie! :-)

14:39

Najważniejsze rozstrzygnięcia już znamy, ale na deser mamy dla Was jeszcze kilka zdjęć z Biegu Par:

13:17

Znamy już zwycięzców Biegu o Puchar Radia RMF FM! W rywalizacji kobiet triumfowała Dominika Napieraj, która uzyskała czas 14 min 43 s. Najszybszy wśród mężczyzn był zaś Szymon Kulka. Dystans przebiegł w czasie 13 min 23 s.

13:00

 Ruszył Bieg o Puchar Radia RMF FM. Wystartowało 1,6 tys. biegaczy. Do pokonania dystans 4500 metrów.

12:47

 Tuż przed Biegiem o Puchar RMF FM pan Leszek z Przygodzic - zwycięzca naszego konkursu na najciekawsze zdjęcie i hasło zachęcające do biegów, spotkał się z trenerką osobistą Adrianną Palką i wziął z nią udział w rozgrzewce przed biegiem.

12:08

 Zwycięzcy Biegu Par to Valentina Kiliarcka i Pavlo Vereckyi z Ukrainy.

12:00

Ruszył Bieg Par. Na dwukilometrową trasę ruszyło ponad trzysta osób związanych żółtymi tasiemkami

11:55

Do biegu o Puchar Radia RMF FM przygotowuje się również dziennikarz sportowy TVP Maciej Kurzajewski.

11:36

 Znamy już zwycięzców Biegu Rodzinnego. To: Łucja, Jacek i Szymon Wiktorowiczowie z Opoczna. Nasz bieg wygrali już po raz trzeci. Gratulujemy!

11:30

Ruszył Bieg Rodzinny. Wystartowało ok. pół tysiąca osób. Członkowie rodziny biegną złączeni opaskami, by razem mogli przekroczyć linię mety. Wszyscy uczestnicy biegu dostali od nas specjalne koszulki i buffki. Do pokonania 1000 metrów. 

11:13

Trwa rozgrzewka z Adą Palką przed biegiem rodzinnym.


11:00

 Pół godziny pozostało do rozpoczęcia biegowej soboty z RMF FM na krakowskich Błoniach. Patryk Serwański i Kacper Merk z redakcji sportowej RMF FM przed biegiem postanowili skorzystać z porad trenerki biegowej Ady Palki. Prawidłowa rozgrzewka biegowa powinna trwać około 10 minut. Przede wszystkim najważniejsza część ciała to nogi, różnego rodzaju lifty, wykroki, przysiady, krążenia - podpowiedziała nam Palka.

10:25

Na Błoniach coraz więcej osób przychodzi po pakiety startowe, by wziąć udział w naszych biegach.

09:55

 Najtrudniejszy moment na trasie to podbieg pod Kopiec Kościuszki. Wspinasz się przez ponad kilometr. Na szczęście atmosfera wokół trasy i duży doping kibiców spowodowały, że wspominam go bardzo pozytywnie. Zachęcam wszystkich, by w sobotę pojawili się na starcie - mówi zwycięzca ubiegłorocznego Biegu o Puchar RMF FM Artur Kozłowski. Jak podkreśla, już samo ukończenie takiej rywalizacji daje radość. Cały wywiad z Arturem Kozłowskim przeczytacie TUTAJ.

09:30

Pamiętajcie, że biegając, możecie pomóc chorym na mukowiscydozę! Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Endomondo i ruszyć w trasę. Liczy się każdy kilometr. Jeśli do końca maja Polacy przebiegną 10 milionów kilometrów - na konto Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą trafi 100 tysięcy złotych. Szczegóły akcji "Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych" znajdziecie TUTAJ.

09:00

 Nastoje wśród biegaczy - jak informuje Patryk Serwański z redakcji sportowej RMF FM - optymistyczne i bojowe. Niektórzy mają zamiar wystartować w więcej niż jednym biegu. Jedna z uczestniczek odebrała już swoją koszulkę, teraz wraca do domu na drugie śniadanie, no a potem oczywiście wraca tutaj do nas na Błonia. Przyjdziemy wcześniej z koleżankami. Mamy nadzieję, że będzie dobra muzyka i będzie wesoło - mówiła.

08:25

W tym roku ogłosiliśmy konkurs na najciekawsze zdjęcie i hasło zachęcające do biegów. Spośród przesłanych propozycji wybraliśmy 10. Ich autorzy otrzymają od nas żółto-niebieskie koszulki, plecaki lub trampki. Dodatkowo pan Leszek z Przygodzic będzie miał okazję tuż przed biegiem o Puchar RMF FM spotkać się z osobistą trenerką Adrianną Palką, współpracującą m.in. ze zwycięzcą Rajdu Dakar Rafałem Sonikiem, która przeprowadzi z nim indywidualny trening. A TUTAJ możecie zobaczyć zdjęcia zwycięzców.

08:00

 Na Błoniach stoi już scena. Powstaje też całe biegowe miasteczko. Za chwilę rozstawiona zostanie też brama startowa, czyli miejsce bardzo istotne dla wszystkich tych, którzy będą tu rywalizować w jednym z trzech biegów pod patronatem RMF FM. 

07:21

 Weekend biegowy zakończy się w niedzielę 19 kwietnia 14. Cracovia Maratonem. Rok temu 42 km i 195 metrów pokonało ponad 5500 biegaczy. Start i metę tradycyjnie usytuowano na Rynku Głównym. Początek biegu o godz. 9.

PRZECZYTAJ REGULAMIN BIEGU!

07:20

 Na godz. 13:00 zaplanowano start Biegu o Puchar Radia RMF FM. Pobiegniemy na dystansie około 4500 metrów. Start i meta będzie na Błoniach. Trasa będzie jednak miała górski charakter. Prowadzi bowiem przez Kopiec Kościuszki i dziedziniec RMF FM. Start -tradycyjnie jest bezpłatny. Do biegu dopuszczeni dostaną jednak zawodnicy tylko z uśmiechami na twarzach i w doskonałych nastrojach. Wszyscy uczestnicy dostaną specjalne koszulki. Na zwycięzców - w kategorii kobiet i mężczyzn - czeka nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych oraz Puchar Radia RMF FM. Nagrody rzeczowe otrzymają także zawodnicy, którzy zajmą drugie i trzecie miejsca.

07:18

 O godz. 12 rozpocznie się Bieg Par. Zabierz ze sobą ukochaną lub ukochanego, brata lub siostrę, swoje dziecko lub ojca i weź udział w Biegu Par! We dwójkę zawsze raźniej. Zapisy odbędą się na miejscu, w Biurze Zawodów na krakowskich Błoniach. Pary będą miały do pokonania dystans 2000 metrów.Udział w biegu jest bezpłatny. Dla wszystkich par przewidziane są upominki od radia RMF FM. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Dla 4 kolejnych par mam paczki radiowych gadżetów.

PRZECZYTAJ REGULAMIN BIEGU!

07:16

 O godz. 11:30 ruszy Bieg Rodzinny na dystansie 1000 metrów. Przyjdźcie na krakowskie Błonia z mężem lub żoną i Waszymi dwoma pociechami. Zgłoszenia będą przyjmowane na miejscu, w Biurze Zawodów. Członkowie rodziny pobiegną złączeni opaskami, by razem mogli przekroczyć linię mety. Udział w biegu jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy biegu dostaną od nas specjalne koszulki i buffki. Dla najlepszej rodziny będziemy mieli 4 nagrody rzeczowe. Kolejne 4 rodziny nagrodzimy dużymi zestawami radiowych gadżetów.

PRZECZYTAJ REGULAMIN BIEGU!

07:00

Krakowskie Spotkanie Biegowe rozpoczęły się wczoraj od Nocnego Biegu. Do pokonania było 10 kilometrów. Najlepsi w nocnej rywalizacji byli Adam Czerwiński z Krakowa i Agnieszka Cader z Zabierzowa. Metę na Błoniach osiągnęło ponad dwa tysiące biegaczy. Więcej o tym biegu przeczytacie TUTAJ.