Megaciężki - tak o Biegu o Puchar Radia RMF FM mówi jego zwycięzca Szymon Kulka, który dystans 4,5 km pokonał w czasie 13 minut i 23 sekund. Minutę i 20 sekund później przybiegła na metę Dominika Napieraj, która triumfowała w rywalizacji pań. Na starcie biegu stanęło 1600 zawodników! Kolejnych kilkuset zdecydowało się zaś wziąć udział w biegach: Rodzinnym i Par. Zabawy i pozytywnych emocji nie brakowało!

Zwycięzcy Biegu o Puchar Radia RMF FM, w którym - poza samym Pucharem - nagrodą było również 5 tysięcy złotych, zgodnie podkreślali, że nie spodziewali się aż tak trudnej trasy. Wiodła z Błoń na Kopiec Kościuszki i z powrotem.

Nigdy tutaj nie biegałam, dlatego nie do końca byłam świadoma, że będzie aż tak pod górę - mówiła nam na mecie Dominika Napieraj, która jest aktualną mistrzynią Polski w biegach przełajowych.

Również długodystansowiec Szymon Kulka, który ma w dorobku 17 medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, przyznawał, że najtrudniejszym momentem biegu był podbieg pod Kopiec Kościuszki. Dobieg do podbiegu, delikatne wzniesienie, później jeszcze na koniec schody dwustumetrowe... bardzo wchodziły w nogi. Megaciężki bieg - podkreślał. Przyznał też, że już na początku zmagań popełnił błąd: Troszeczkę źle rozłożyłem siły. Za mocno poszedłem od początku i troszkę mnie to kosztowało.

Przed Biegiem o Puchar Radia RMF FM odbyły się jeszcze dwa inne biegi: Rodzinny i Par.

Pół tysiąca uczestników Biegu Rodzinnego miało do pokonania dystans 1000 metrów. Co ważne, członkowie jednej rodziny biegli złączeni opaskami - wszystko po to, by mogli razem przekroczyć linię mety. Jako pierwsi dokonali tego Łucja, Jacek i Szymon Wiktorowiczowie z Opoczna - co ciekawe, w naszych zawodach triumfowali już po raz trzeci!

Na dwukilometrową trasę Biegu Par ruszyło natomiast ponad trzysta osób złączonych żółtymi tasiemkami. Najszybciej na metę dotarli Valentina Kiliarcka i Pavlo Vereckyi z Ukrainy. To nie był bieg po asfalcie czy na stadionie - z tego powodu biegło się naprawdę ciężko. Musieliśmy być szybcy, ale i ostrożni - podsumowała Valentina.

Gratulujemy zwycięzcom, ale i wszystkim, którzy podjęli wyzwanie! Krakowskie Spotkania Biegowe 2015 trwają - w niedzielę widzimy się na Cracovia Maratonie!

Wszystkim biegającym przypominamy również, że wciąż trwa zbieranie kilometrów dla chorych na mukowiscydozę. Wystarczy, że pobierzecie bezpłatną aplikację Endomondo i ruszycie w trasę. Liczy się każdy kilometr - jeśli do końca maja Polacy przebiegną 10 milionów kilometrów, na konto Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą trafi 100 tysięcy złotych!

Pod tym linkiem znajdziecie szczegółowe informacje o akcji "Biegasz dla siebie, pobiegnij dla innych".

Do zobaczenia na trasie!