Biegali w parach, całymi rodzinami i samotnie, walcząc o Puchar Radia RMF FM. Za nami sportowy piknik na krakowskich Błoniach! Bawiły się z nami tłumy biegaczy i osób chcących aktywnie spędzić weekend. Główne nagrody trafiły do Radosława Kłeczka i Kateryny Stecenko.

Od samego rana, z każdą minutą na Błoniach przybywało fanów biegania. W sumie w rodzinnej, fantastycznej atmosferze bawiło się w sobotę ponad 1600 osób. Zaczęliśmy od rozgrzewki - trwających przez cały dzień konkursów, w których można było wygrać gadżety RMF FM, i zabaw. Dzieci świetnie bawiły się w naszym namiocie. Wśród starszych hitem były natomiast zawody w siłowaniu się na rękę, w których szczególnie chętnie brały udział panie.

Pobiegły całe rodziny, wśród nich - Dudek i Korzeniowski

Zawodnicy przygotowywali się z kolei do startów. Wśród nich były wielkie gwiazdy - Jerzy Dudek, Maciej Kurzajewski i Robert Korzeniowski. Wystartujemy w biegu rodzinnym, a później w minimaratonie - zapowiadał w rozmowie z naszym dziennikarzem Dudek, były bramkarz reprezentacji Polski i Realu Madryt. Obok jego rodziny wraz z tłumem rodziców z ich pociechami na starcie biegu rodzinnego stanął także Robert Korzeniowski z córkami.

Rywalizacja na 1000 metrów była bardzo zacięta. Na mecie jako pierwsza pojawiła się rodzina Wiktorowicz - ojciec Jacek oraz jego dzieci Łucja i Szymon. Wygrali w doskonałym stylu, z dużą przewagą nad resztą stawki. Drugie miejsce przypadło rodzinie Dudek, trzecie zajęli Barańscy, czwarte rodzina Jamiołów, a piąte - Mordilów. Zwycięzcy otrzymali rowery górskie, a kolejne cztery rodziny - duże paczki gadżetów.

Zdecydowani zwycięzcy Biegu Par

Jako kolejne na trasę wytyczoną na Błoniach wybiegły pary. W Biegu Par na dystansie 2000 metrów wystąpili wspólnie mężczyźni, kobiety, a pojawiły się także dwójki mieszane. Najlepsza para uzyskała jeszcze większą przewagę niż zwycięzcy biegu rodzinnego.

W kategorii mężczyzn wygrali Filip Muszyński i Maciej Broniatowski. Wśród pań najszybsze były Aleksandra i Magdalena Starzec, a w kategorii mieszanej Agnieszka Filipowska i Szymon Dudek. Kolejne miejsca zajęli Gabriela Rolka i Kacper Piech, Justyna Woźniak i Tomasz Kawik, Kamila Kucharczyk i Kornel Mach oraz Magdalena Baran i Michał Bala. Najlepsze pary otrzymały rowery górskie. Radiowe gadżety, które wręczył Jerzy Dudek, trafiły natomiast do kolejnych czterech dwójek.

Najwytrzymalsi powalczyli o Puchar Radia RMF FM

Z każdą godziną emocje rosły, a piknikowe miasteczko odwiedzało coraz więcej osób. Na starcie ustawili się z kolei najbardziej wytrzymali zawodnicy, którzy na dystansie 3550 metrów walczyli o Puchar Radia RMF FM. Stawka kilkuset biegaczy szybko się rozciągnęła - część zawodników walczyła o możliwie najlepszy wynik, a część biegła rekreacyjnie i chcąc sprawdzić swoje możliwości. Na czele znalazło się kilku zdecydowanych liderów i już po 10 minutach poznaliśmy zwycięzców. Gratulacje na mecie mogli odbierać Radosław Kłeczek i Ukrainka Kateryna Stecenko. Za ich plecami finiszowali Artur Kern i Dawid Kubiec oraz Olena Petrowa i Ewa Brych-Pająk.

Jednym z bohaterów Biegu o Puchar Radia RMF FM był także najstarszy uczestnik zawodów - 85-letni pan Edward, który dobiegł do mety jako ostatni, zbierając owację na stojąco.

Fantastyczne nagrody dla najlepszych

Najlepsi biegacze zostali nagrodzeni w czasie specjalnej ceremonii. Radosław Kłeczek i Kateryna Stecenko odebrali z rąk prezesa radia RMF FM Tadeusza Sołtysa Puchary Radia RMF FM oraz bony na 5 tys. złotych do wykorzystania w renomowanym sklepie sportowym Intersport. Artur Kern, Dawid Kubiec, Olena Petrowa i Ewa Brych-Pająk otrzymali natomiast rowery górskie.

W niedzielę zapraszamy na kończący weekend 12. Cracovia Maraton pod patronatem radia RMF FM. Jego przedsmakiem był sobotni minimaraton na dystansie 4200 metrów. Wystartował w nim m.in. Jerzy Dudek, a wygrał Paulo Verecky z Ukrainy.