Smok z żółto-niebieskiej rodziny RMF FM dołączy do ekipy bajkowych stworzeń, które w najbliższą niedzielę opanują Kraków! W Wielkiej Paradzie Smoków przejdzie ulicami stolicy Małopolski ponad 40 kolorowych stworów - towarzyszyć im będą orkiestry, żonglerzy i tancerze. Nie może Was tam zabraknąć!

Uczciwie musimy powiedzieć, że nasz radiowy Smok prezentuje się naprawdę imponująco: ma prawie 4 metry wysokości i 15 metrów długości! Potrafi ruszać ogonem, kłapie szczęką, a od czasu do czasu puszcza z paszczy dym!

Aby nasz Smok mógł bezpiecznie poruszać się w szpalerze magicznych stworzeń, kierować nim będzie czworo ludzi. Centrum dowodzenia znajdzie się - a jakże! - w jego brzuchu. Dodatkowo na specjalnym tronie, usytuowanym na grzbiecie naszego stwora, zasiądzie smoczy woźnica.

Co ciekawe, Smok nie będzie poruszał się na łapach, ale na kołach - zdradza nam Krzysiek Rzepecki z Pracowni Artystycznej Teatru Groteska, która stworzyła naszego żółto-niebieskiego stwora. Nad konstrukcją przez ponad 3 tygodnie pracował zespół dziesięciu osób.