Zamknięty jest Trakt Królewski w Warszawie. W Pałacu Prezydenckim odbywa się bowiem spotkanie prezydentów - Bronisława Komorowskiego i Baracka Obamy z liderami państw Europy Środkowo-Wschodniej. Później delegacje rozjadą się po mieście. Kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu!

Już teraz zamknięta jest trasa z Pałacu Prezydenckiego do Hotelu Marriott, gdzie zatrzymał się Barack Obama. Poza Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem zamknięte są już Aleje Jerozolimskie. Od mostu Poniatowskiego aż do Dworca Centralnego wstrzymany został nawet ruch autobusów i tramwajów. Czasowo zamykane są Aleje Ujazdowskie i Belwederska, bo część delegacji zatrzymała się w hotelach Sheraton i Regent.

Co gorsza, mniej więcej około godziny 18, wszystkie delegacje ruszą w drugą stronę - z hoteli do Zamku Królewskiego, gdzie wręczana będzie nagroda Solidarności, a potem odbędzie się uroczysta kolacja. 

Wciąż co jakiś czas zamykana jest ulica Żwirki i Wigury do lotniska, bo nadal przylatują kolejne delegacje. Z kolei wieczorem, po godzinie 20 zamknięta będzie nitka Wisłostrady z Żoliborza na Mokotów. Zamknięta będzie nawet na kilka godzin na czas multimedialnego pokazu i fajerwerków na Podzamczu.

(mal)