​Doszło do tajnego spotkania Rafała Trzaskowskiego z Robertem Biedroniem. Politycy mieli dyskutować o wspólnym centrowo-lewicowym projekcie bez udziału konserwatystów z Platformy Obywatelskiej - podaje "Super Express", powołując się na nieoficjalne informacje.

"Super Express" informuje, że we wtorkowy wieczór doszło do tajnego spotkania prezydenta Warszawy, wiceprzewodniczącego PO  Rafała Trzaskowskiego z liderem Wiosny, europosłem Robertem Biedroniem.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że politycy dyskutowali o wspólnym centrowo-lewicowym projekcie, bez udziału konserwatystów z Platformy Obywatelskiej.

Cytat

Warszawski ratusz, późny wieczór. Do prezydenta stolicy i jednego z liderów PO Rafała Trzaskowskiego przyjeżdża europoseł Wiosny Robert Biedroń. Politycy znają się od lat, świetnie się dogadują. Po krótkiej wymianie uprzejmości rozmowa schodzi na tematy czysto polityczne
- opisuje Super Express.

Według anonimowego informatora spotkanie dotyczyło m.in. projektu centrowo-lewicowego obydwu polityków. 

Projekt ten miałby powstać w ramach ruchu Rafała Trzaskowskiego lub całkowicie nowego bytu, ale bez udziału konserwatystów z PO. 

Politycy chcą postawić na kwestie takie jak aborcja, wolność, prawa kobiet, Unia Europejska.

Tabloid przyznaje jednak, że nie udało mu się potwierdzić tych anonimowych informacji, gdyż obaj politycy byli "nieosiągalni".