​Są zażalenia na decyzje prokuratury w związku z niezastosowaniem aresztów wobec dwóch biznesmenów zatrzymanych na początku stycznia w śledztwie dotyczącym Sławomira Nowaka. Do sądu trafiły zażalenia obrony, a także prokuratury.

Jak informuje nasz dziennikarz Krzysztof Zasada, prawnicy Grzegorza W., który nie trafił do aresztu złożyli zażalenie na zatrzymanie biznesmena. 

Jak argumentują, sąd w uzasadnieniu wskazał, że nie tylko nie było powodów do aresztowania przedsiębiorcy, ale także w ogóle prokuratura nie miała podstaw do stawiania mu zarzutów. 

Dlatego - według mecenasów - już samo zatrzymanie było bezzasadne. Z kolei śledczy skarżą się na niezastosowanie aresztów, o które wnosili. 

Wciąż utrzymują, że podejrzani mają przedstawione bardzo poważne zarzuty, a brak aresztu utrudni śledztwo.

Nowe zarzuty dla Sławomira Nowaka i trzech biznesmenów

Prokurator postawił Sławomirowi Nowakowi 7 stycznia nowe zarzuty korupcyjne: chodzi o działalność Nowaka jako szefa Państwowej Agencji Drogowej Ukrainy Ukrawtodor. 

Zarzuty w śledztwie przeciwko byłemu ministrowi w rządzie Platformy Obywatelskiej usłyszeli również trzej zatrzymani przez CBA przed dwoma tygodniami przedsiębiorcy.

Opracowanie: