Posłowie KO złożyli w Sejmie wniosek o odwołanie szefa MEiN Przemysława Czarnka. Jest ministrem złym i szkodliwym, pełnym pogardy i agresji - mówiła wiceszefowa klubu KO Barbara Nowacka.

Przedwczoraj złożenie wniosku zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W stolicy odbył się wtedy protest pod hasłem "Nie chcemy partyjnej szkoły".

O złożeniu wniosku poinformowali również w środę na wspólnej konferencji prasowej wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej: Rafał Grupiński, Barbara Nowacka, Katarzyna Lubnauer oraz posłanki: Krystyna Szumilas i Elżbieta Gapińska.

Minister Czarnek musi odejść, jest ministrem złym i szkodliwym, pełnym pogardy i agresji. Jego wypowiedzi o młodzieży, o części polskiego społeczeństwa dyskwalifikują go nawet, jako parlamentarzystę, nie mówiąc o tym, że go w pełni dyskwalifikują, jako osobę, która ma odpowiadać za przyszłość polskich dzieci - powiedziała Nowacka. Oceniła, że Czarnek jest niekompetentnym ministrem i arogantem.

Po dewastacji polskiego systemu oświaty przez panią minister Zalewską, która zlikwidowała gimnazja, rozpoczęliśmy podróż do ciemnogrodu. Przemysław Czarnek jest ministrem, który próbuje cofnąć nas do czasu obskurantyzmu, do czasów nietolerancji, do czasów, w których nie liczono się z prawami człowieka - powiedział Grupiński.