To co prezydent Andrzej Duda robi w sprawach ukraińskich, jego ostatnia wizyta w Kijowie to jest dobra robota - powiedział w poniedziałek w radiu RMF24 szef klubu KO Borys Budka w rozmowie z Bogdanem Zalewskim.

Szef klubu KO Borys Budka został zapytany w poniedziałek w RMF24, czy pogratulowałby prezydentowi Andrzejowi Dudzie jego ostatniej wizyty w Ukrainie.

Gdy patrzę na to, co w ostatnim czasie robi prezydent Duda, jeśli chodzi o kwestie ukraińskie, to oczywiście zyskuje moje uznanie, każdy z nas powinien mu pogratulować - odpowiedział Budka.

Zaznaczył, że "bardzo dobrze, iż prezydent podkreśla rolę wszystkich Polek i Polaków, którzy niosą pomoc Ukrainie".

Prezydent Andrzej Duda w zakresie relacji polsko-ukraińskich, ale również tego, że pojechał do Kijowa robi naprawdę dobrą robotę i z pewnością jak będę się z nim widział pogratuluję mu tej wizyty - mówił Budka.

Znamy doskonale trudną polsko-ukraińską historię, ale wiemy że trzeba patrzeć w przyszłość, a ta wizyta niewątpliwie bardzo dobry gest solidarności - zaznaczył.

Prezydent Duda wystąpił w niedzielę w Radzie Najwyższej Ukrainy jako pierwszy zagraniczny przywódca od czasu wybuchu wojny. Jego przemówieniu przysłuchiwał się m.in. prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. 

Borys Budka był też pytany o wspólną listę opozycji. Jeżeli patrzę na to co nas łączy, to naprawdę jest tego bardzo dużo. Podejście do edukacji, samorządu, kwestie polityki zagranicznej, stosunek do Unii Europejskiej, dalsza integracja, kwestia odbudowy praworządności czy też decentralizacja kraju. Ten wspólny mianownik dla opozycji jest bardzo duży, w związku z czym ja patrzę z optymizmem na to w jaki sposób można wygrać wybory. Polityka to gra zespołowa,  na szczęście tutaj te relacje pomiędzy nami, liderami opozycji naprawdę są dobre. To są ciągłe rozmowy, to są spotkania - dlatego z optymizmem patrzę na to, co się dzieje. Widzimy jak w parlamencie potrzebna jest współpraca, wtedy jesteśmy zawsze gotowi. Ostatni wspólny wniosek od koła Hołowni, poprzez PSL, Lewicę i nasz klub Koalicji Obywatelskiej o odwołanie Zbigniewa Ziobry pokazuje, że potrafimy rozmawiać. Stanęliśmy razem i to jest wspólna inicjatywa - stwierdził.

         

Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego internetowego Radia RMF24

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24 na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.
Opracowanie: