​Jutro nad większością kraju będą przejaśnienia i rozpogodzenia - powiedział Mateusz Barczyk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pochmurnie będzie na Podlasiu i w zachodniej Polsce. W ciągu dnia temperatura wyniesie od 8 st. Celsjusza na wschodzie do 16 st. Celsjusza na zachodzie kraju.

Według zapowiedzi Mateusza Barczyka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, jutro rano przejaśnienia i rozpogodzenia będą widoczne na znacznym obszarze Polski.

Już w nocy z poniedziałku na wtorek od Pomorza do południa Polski tworzyć się będzie pas z rozpogodzeniami i przejaśnieniami. Chmury mogą być jeszcze na Podlasiu i w zachodnim pasie kraju oraz na Podkarpaciu. W ciągu dnia na zachodzie przybędzie chmur, z których może popadać przelotny deszcz. Na wschodzie i w centrum zachmurzenie będzie zmienne. Wieczorem zachmurzenie, za wyjątkiem zachodniej części kraju, zacznie zmaleje - powiedział Barczyk.

W ciągu dnia zachodnia część Polski będzie w zasięgu przelotnego deszczu. Słaby deszcz jest możliwy także na Pomorzu i Podhalu. 

W ciągu dnia najchłodniej będzie na Podlasiu, gdzie termometry maksymalnie wskażą 8-9 stopni Celsjusza. Od Lublina, przez Warszawę po Łódź prognozowana temperatura maksymalna to 12-15 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie Polski - około 15-16 stopni.