Osiem lat więzienia grozi młodemu mężczyźnie, który oszukał kilkuset użytkowników portali aukcyjnych. Sprawca oferował fikcyjne aparaty fotograficzne i telefony komórkowe. Oszusta, który wyłudził co najmniej 100 tysięcy złotych, zatrzymali gdańscy policjanci.

24-letni naciągacz nie miał stałego miejsca zamieszkania i działał na terenie całego kraju. Łącznie za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych udało mu się oszukać kilkaset osób.

Mężczyzna działał od 2010 roku według jednego schematu. Na różnych serwisach aukcyjnych podawał się za użytkownika forów tematycznych i oferował do sprzedaży sprzęt fotograficzny, a także telefony komórkowe. Miał kilka kont na internetowych portalach aukcyjnych, które założył posługując się skradzionymi dokumentami. Jak się okazało, 24-latek miał także kilka kont bankowych, na które pokrzywdzeni wpłacali pieniądze.

Śledczy ustalili, że w ten sposób mężczyzna wzbogacił się o kwotę co najmniej 100 tysięcy złotych.

Podczas zatrzymania 24-latka policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy i telefony komórkowe. Oszust miał już na koncie wyrok 1 roku więzienia i był poszukiwany przez organy ścigania. Teraz za oszustwa mężczyźnie grozi nawet do 8 lat więzienia.