Austriacy zajęli całe podium pierwszego indywidualnego konkursu skoków narciarskich w fińskim Kuusamo. Wygrał Andreas Kofler. Kamil Stoch ukończył zawody na czwartym miejscu.

Austriacy nie mieli sobie równych na skoczy w Kuusamo. Rano wygrali turniej drużynowy, a w konkursie indywidulanym zajęli całe podium. Zwycięzca jest jednak dość niespodziewany, bo drugiego Schlierenzauera i trzeciego Morgensterna, pogodził Andreas Kofler.

Wymieniona trójka uzyskała dużą przewagę, ale za nimi na czwartym miejscu znalazł się Kamil Stoch. To wręcz wymarzony początek sezonu. Dobrze wypadł też Piotr Żyła. Po pierwszej serii skoków był 28., ale awansował na całkiem niezłe 19. miejsce.

Stefan Hula był 33., Dawid Kubacki 36., a Jan Ziobro 46. Do pierwszej serii nie awansowali Maciej Kot i Krzysztof Miętus.