Twitter zmienił logo. W miejscu, gdzie po zalogowaniu zazwyczaj widoczny był niebieski ptaszek, jest teraz symbol Dogecoina, czyli kryptowaluty stworzonej kilka lat temu na cześć psa z memów znanego w naszym kraju jako pieseł. Po zmianie loga akcje Dogecoina znacznie poszły w górę.

Symbolem Dogecoina jest Kabosu, pies rasy Shiba Inu. To jego zdjęcie stało się memem i obiegło cały świat. Później wizerunek Kabosu został wykorzystany przez twórców kryptowaluty.

Elon Musk kilkukrotnie tweetował o Dogecoinie i za każdym razem jego wpisy pompowały cenę akcji kryptowaluty. Nie inaczej było dziś. Zmiana logo Twittera - którego właścicielem jest Musk - na pieseła sprawiła, że wartość Dogecoina zaliczyła spory wzrost.

Dlaczego Musk zdecydował się na zmianę logo swojej platformy społecznościowej? Prawdopodobnie jest to związane z pozwem przeciwko Muskowi. Grupa inwestorów twierdzi, że biznesmen urodzony w RPA stworzył piramidę finansową, której celem było promowanie Dogecoina. Inwestorzy domagają się odszkodowania w wysokości 258 mln dolarów, czyli trzykrotności tego, ile Dogecoin stracił po wcześniejszym pompowaniu kursy kryptowaluty przez Muska. W ostatni piątek prawnicy Muska zwrócili się do sądu z wnioskiem o oddalenie sprawy. Przekonywali, że tweety Muska o kryptowalucie były jedynie żartami.