Jest uśmiechniętą, bardzo aktywną kobietą, działa jako wolontariuszka, wychowuje 8-letnią córkę i mimo wielu trudności, nie poddaje się. Agnieszka Rundsztuk od ponad dwudziestu lat chodzi na protezie nogi. Teraz potrzebuje nowej, dostosowanej do jej potrzeb. Kraków Business Run pobiegnie właśnie dla niej i dla Rafała Idzika, który w ubiegłym roku stracił nogę w wypadku komunikacyjnym.

Jest uśmiechniętą, bardzo aktywną kobietą, działa jako wolontariuszka, wychowuje 8-letnią córkę i mimo wielu trudności, nie poddaje się. Agnieszka Rundsztuk od ponad dwudziestu lat chodzi na protezie nogi. Teraz potrzebuje nowej, dostosowanej do jej potrzeb. Kraków Business Run pobiegnie właśnie dla niej i dla Rafała Idzika, który w  ubiegłym roku stracił nogę w wypadku komunikacyjnym.
5. edycja Poland Business Run odbędzie się 4 września /materiały prasowe /

Gdy Agnieszka Rundsztuk miała 12 lat, zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy kości. Przeszła długie leczenie, chemioterapię, jednak nogi nie udało się uratować. Wtedy nikt nie słyszał o  protezach. Była załamana. Pierwsza proteza, którą dostała, była wykonana ze skóry i żywicy z zaplecionymi na ramionach pasami. Chodzenie w niej było bardzo trudne i niewygodne, więc Pani Agnieszka przestała jej używać. Dopiero jej znajomy zrobił jej "nogę", na której mogła chodzić. Jednak wtedy nikt nie myślał o rehabilitacji. Lekarze byli skupieni na walce z rakiem. Dziś to bardzo odbija na zdrowiu kobiety. Moja proteza ma prawie 10 lat. Jest zniszczona, a kolano zepsuło się już jakiś czas temu. Stopa jest całkowicie zużyta. Gdy chodzę kikut, bardzo mnie boli. Ale nie poddaję się i mimo trudności chodzę i działam. Wychowuję też córkę. Emilka ma osiem lat i muszę się nią opiekować, choć jest bardzo samodzielna. Nie mam taryfy ulgowej - opowiada beneficjentka Kraków Business Run.

Na protezę niecierpliwie czeka też Rafał Idzik. Jego życie przed wypadkiem było spokojne i szczęśliwe, mężczyzna prowadził swoją firmę. Wszystko zmieniło się w jednej chwili, kiedy samochód, który prowadził, zderzył się z autobusem. Dwudziestoczteroletni Rafał bardzo ucierpiał, jego noga została kompletnie zmiażdżona. Nie udało się jej uratować. Dziś młody mężczyzna próbuje wrócić do normalnego życia, choć nie jest to łatwe. Marzę o powrocie do pracy i do sprawnego funkcjonowania. Teraz nie pracuję, ale wykorzystuje ten czas na rehabilitację - mówi Rafał.

Dla Agnieszki i Rafała już 4 września wystartuje Kraków Business Run, część ogólnopolskiej akcji charytatywnej Poland Business Run - biegu organizowanego jednocześnie w 6 polskich miastach. Tych, którzy biegać nie lubią lub nie mogą, zapraszamy do akcji Pomagam Bardziej. Wystarczy wejść na stronę www.polandbuisnessrun.pl, wybrać miasto i drużynę i za jej pośrednictwem przekazać pieniądze. Dzięki temu będziemy mogli pomóc kolejnym osobom - zachęca Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run i dodaje, że drużyna, która w  danym miesiącu zgromadzi najwięcej pieniędzy, wygrywa Żółtą Koszulkę Lidera, zaprojektowaną przez duet BOHOBOCO.

(bs, materiały prasowe)