FIFA uruchomiła w sieci specjalny portal, dla tych, któryż chcą przyjechać do Niemiec by przeżyć tam futbolowe emocje. Na stronie można dowiedzieć się m.in., jak dojechać do stadionów, czy gdzie tanio i wygodnie przenocować.

Autorami opisów są niemieccy fani piłki nożnej. Własnymi słowami opisują, jak wyglądają miasta, w których odbywać się mecze; szczerze odpowiadają na pytania, jak bez problemu można załatwić sobie nocleg lub jak kupić najtańszy bilet kolejowy, by dojechać na stadion. Forma tej strony jest bardzo luźna i zapewne pomoże kibicom w poruszaniu się po Niemczech w trakcie mundialu.

.

Wczoraj fundacja konsumencka Warentest skrytykowała stan bezpieczeństwa mundialowych stadionów. Raport wywołał w Niemczech wielką burzę, ale organizatorzy mistrzostw i FIFA odpierają zarzuty. Mamy najlepsze i najnowocześniejsze na całym świecie stadiony piłkarskie, na których od wielu lat nic złego się nie wydarzyło - bronił się przed kamerami telewizji ZDF wiceszef komitetu organizacyjnego Wolfgang Niersbach. Jego zdaniem wielu rzeczoznawców uważa, że same testy wykonane przed fundację nie są poprawne.