Kilkuset wystawców z różnych stron świata i kilkaset różnych spojrzeń na modę. Za to wszystkie odpowiadające obecnie panującym trendom i gustom. W dwóch targowych halach wystawy rozmaitych kreacji, obuwia, dodatków i tkanin. Oprócz produktów z Polski - również z Turcji i Chin. Większość z nich jest prezentowana na cogodzinnych pokazach mody. Tak w dużym skrócie wyglądają rozpoczęte właśnie w stolicy Wielkopolski Targi Mody.

Co więc jest najmodniejsze?

Ten najbliższy sezon charakteryzuje różnorodność. Będziemy mieli i dużo granatu i bordo i dużo szarości. Nadal kolory metaliczne są modne. Wracają też motywy zwierzęce - nie tylko "panterki" które znamy, ale też wzory zebry. Będzie tez trochę kraty. Każdy więc tej jesieni znajdzie coś odpowiedniego dla siebie - mówi w rozmowie z RMF FM dyrektor Targów Mody Poznań Edyta Bonin Kanikowska.

Organizatorzy zapewniają, że Targi Mody Poznań to najważniejsze wydarzenie modowe w Polsce, które stwarza unikalną okazję dla przedsiębiorców na zamówienie najmodniejszych kolekcji. Na tle innych imprez krajowych Targi Mody Poznań wyróżniają się biznesowym charakterem oraz liczbą wystawców.

Obuwiem, odzieżą i galanterią wypełniły się trzy targowe hale. Swoje produkty prezentuje 300 firm i marek, w sumie to wystawcy z 16 państw, m.in. z: Bangladeszu, Białorusi, Chin, Czech, Francja, Hiszpanii, Indii, Litwy, Niemiec, Pakistanu, Szwecji, Tunezji, Turcji, Ukrainy, Włoch i Polski.

Znak Polska Moda

Targi Mody Poznań starają się wspierać polski przemysł mody, czego przejawem może być projekt Polska Moda. Chodzi w nim o promocję polskich producentów i ich wyrobów. Wśród rodzimych firm szukamy i odnajdujemy wartościowe marki i pokazujemy je światu. W projekcie udział biorą Ci, którzy spełnili kryteria naszej oceny: 100% polskiej produkcji, wysoka jakość materiałów, oryginalność krojów, perfekcyjne detale i odszycie. Podczas Targów Mody Poznań szukajcie firm spod znaku Polskiej Mody - zapewniają i apelują jednocześnie organizatorzy. 

(m)