Dziś na festiwalu filmowym w Cannes premiera II części filmu "Matrix”. Po czerwonych schodach Pałacu Festiwalowego przejdą aktorzy, którzy dzięki filmowi stali się światowymi supergwiazdami: Keanu Reeves, Carrie Ann Moss i Laurence Fishburne.

W drugiej części kultowego filmu występują także Włoszka Monica Bellucci i Francuz Lambert Wilson. Bracia Wachowcy wraz z całą ekipą pracującą podczas realizacji „Matrix. Reaktywacja” mają nadzieję, że film spodoba się publiczności tak samo jak jego pierwsza część.

Podczas konferencji prasowej zarówno aktorzy, jak i pozostali filmowcy zapewniali, że przy „Reaktywacji” ekipa nie poszła na żadne łatwizny i czysto komercjalne kompromisy. Przyznali jednak, że budżet produkcji był kilkakrotnie większy niż poprzednio i dlatego film ma być bardziej spektakularny; pojawią się np. nowe efekty specjalne.

Keanu Reeves bije się przez 5 minut z setką przeciwników na raz. W Kalifornii natomiast zbudowano 3-kilometrowy odcinek autostrady, gdzie kręcone były kaskaderskie sceny z samochodami.

Czy to wystarczy, by publiczność znów się zachwyciła, zobaczymy.

Foto: www.whatisthematrix.com

14:45