Padł pierwszy klaps do filmu "Karol - historia człowieka, który został papieżem". Film jest włoski, z Italii pochodzi reżyser i scenarzysta w jednej osobie, za to główną rolę powierzono Piotrowi Adamczykowi.

Zdjęcia kręcone są przez włoską ekipę w Krakowie i jego okolicach. Scenariusz opowiada o życiu Karola Wojtyły aż do roku 1978. Główną rolę gra Piotr Adamczyk. Reżyser filmu Giacomo Battiato przed rozpoczęciem zdjęć postawił dwa warunki.

Chciałem, żeby film kręcony był w kraju, w którym ta historia ma miejsce, czyli w Polsce, a nie tak, jak to robi się w kinie, że tylko jedną czy dwie sceny kręci się we właściwym miejscu, natomiast całą resztę ujęć w studiach na świecie. Wymusiłem też, by postać Karola Wojtyły grał polski aktor. Przede wszystkim dlatego, że jest to pierwszy papież "zza granicy", więc trudno byłoby, żeby postać tą grał aktor włoski czy jakikolwiek inny

Scenariusz jest oparty na książce włoskiego watykanisty polskiego pochodzenia, Gian Franco Svidercoschiego "Historia Karola". Zdjęcia do filmu potrwają 72 dni. Zagra w nim 150 aktorów i 7 tysięcy statystów. Premiera anglojęzycznej wersji filmu planowana jest na kwiecień przyszłego roku.